Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/top-3-nezvychajni-riznovydy-komiksiv-nimi-komiksy-komiksy-dlya-nezryachykh-kvest-komiksy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

ТОП-3 незвичайні різновиди коміксів:“німі” комікси, комікси для незрячих, квест-комікси

19.11.2020
Відгук

Авторка про себе:

Пекельна перекладачка, повелителька кличного відмінка та поціновувачка фемінітивів.


Уже понад сто років комікси, чи то пак мальописи, невпинно заповнюють наші життя у різних формах. Мальовані історії встигли розвинутися і заполонити чи не всі жанрові ніші, задовольняючи смаки найвибагливіших поціновувачів «дев’ятого мистецтва». Комікси виходять у різних розширених й доповнених форматах, неухильно борючись за увагу читачів, та не втомлюють дивувати нас своїм розмаїттям.

Тож пропоную до вашої уваги ТОП-3 незвичайні різновиди коміксів.

1. “Німі” комікси

Хоча мальописи здебільшого асоціюються із суміжними зображеннями, які вибудовуються у наратив та доповнені текстом, акцент у першу чергу все одно робиться на графічній складовій. Так одним з популярних різновидів коміксів є «німі» комікси (тобто комікси взагалі без мовних хмаринок), а найвидатнішим представником такого різновиду можна без сумнівів назвати «Прибуття» Шона Тена, яке в Україні видало видавництво «Видавництво». 

Цей графічний роман без жодного слова розповідає історію еміграції одного чоловіка, який лишає свою дружину та дитину в пошуках кращих перспектив у невідомій країні по інший бік широкого океану.

Страх, насильство, взаємодопомога, туга, надія – усе це і навіть більше можна побачити на сторінках графічного роману, який тримає перше місце серед найкращих безмовних графічних історій світу за версією Goodreads. 

2. Комікси для незрячих

За неофіційною статистикою в Україні проживає понад 300 тисяч осіб з порушеннями функцій зору, проте кількість книг Брайлем у тих же бібліотеках мізерно мала. Принагідно не можу не згадати про проєкт «Книга Брайлем», покликаний зробити читання художньої літератури для дітей з особливими потребами більш доступним (власне, зараз там проходить збір на видання третьої книги з усесвіту Гаррі Поттера Брайлем). Повертаючись до мальованих історій, цьогоріч не можна було оминути увагою переможця категорії «Експеримент» на Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», а саме – комікс Blindman. Цей мальопис про незрячу людину оповідає особисту чутливу історію та занурює всіх охочих у незвичайну для повсякденного досвіду знакову систему.

Blindman 1.jpg

У 2018 році графік Володимир Гавриш і сценарист Андрій Беницький створили короткий комікс про незрячу людину, яка торкається стіни й відчуває коливання звукових хвиль, що йдуть зсередини, розходячись поверхнею. За сюжетом, через тактильний контакт герой сприймає спочатку гармонійні звуки, потім дисгармонійні (коли сусіди пересувають меблі) й у підсумку доходить до переживання складного звукового простору, де знаходиться місце різним типам звуків.

Blindman 2.jpg

Вперше комікс з’явився як конкурсний проєкт для міжнародного фестивалю коміксів Fumetto 2018 (Люцерн, Швейцарія). На фестивалі робота Гавриша і Беницького потрапила в короткий список з десяти проєктів.

Що ж до закордоння, рік тому, 12 листопада 2019 року, на стрімінґовій платформі Disney+ почав виходити 20 серійний проєкт Marvel's Hero Project про юних героїв реального світу, які привносять значні зміни у громаду, присвячуючи своє життя безкорисливими проявами сміливості та доброти. Кожен герой серії також має і окремий комікс. Одним з них став Адоніс, хлопчик, який втратив зір у віці п’яти років, однак не втратив амбіцій грати у професійний футбол.

Нестримний Адоніс.jpg

Команда та тренер були вражені безстрашшям Адоніса, а Marvel одразу ж порівнювали його з відомим супергероєм Меттом Мердоком, також відомим як Дерзибіс або Шибайголова, тож зрештою Адоніса прозвали Неспинним. Намагаючись знайти найкращий спосіб розповісти історію Адоніса в Marvel Comics, Джо Квесада та Стівен Векер вирішили зосередитися на почуттях, якими користується Адоніс – що він чує, що відчуває, особливо на футбольному полі – а також намалювати його як зіркового спортсмена, не висуваючи на перший план незрячість. Та по-справжньому особливим це видання робить текстуровані шрифтом Брайля сторінки, чого ніколи раніше не робили в Marvel. 

Нестримний Адоніс-2.jpg

3.Квест-комікси

Торік на українському ринку коміксів з’явилися небачені раніше квест-комікси. 

Квест-комікс – це пригодницький графічний роман, який має інтерактивну сюжетну лінію, тобто коли читач впливає своїми рішеннями на перебіг подій. Читачеві потрібно слідувати панелями коміксу, на яких містяться підказки, загадки та пастки, і стежити за рівнем сили й іншими показниками.

полонянка 1.jpgполонянка.jpg

Проте, що найважливіше, і найцікавіше, як і в будь-якій грі, тут можна програти. Видавництво Baiky видало аж чотири комікси для дітей (і не тільки) різного віку. Це і детектив «Полонянка» (14+), де ви граєте за поліцейського, якому треба врятувати доньку від викрадачів. І три мальописи для дітей віком 8+: «Лицарі. Щоденник героя», де троє братів мріють стати лицарями монаршого ордену і повинні за п’ять ночей знайти приховані в королівстві браслети відваги. «Фокус і Покус. Іспит казкологів», де треба відшукати дітей, які загубилися в лісі. І відомий «Шерлок Голмс. Чотири справи», де у ролі Шерлока Голмса або доктора Вотсона, потрібно розв’язати чотири дуже заплутані справи.

лицарі.jpg

Мальовані історії як мистецтво тільки й продовжують доводити свою самодостатність та дивувати як темами, що вони їх розкривають, так і форматами, в яких вони це роблять. Тож, підтримуйте малих і читайте комікси. Далі буде!

фокус і покус.jpgфокус і покус 2.jpg

шерлок голмс.jpgшерлок голмс 1.jpg

Читайте також:

КІБЕРТИЖДЕНЬ!

Знижка -30% на ВСЕ

Діє до 11:00 01.12.2020

Промокод: CYBER30

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%