Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/top-10-zymovykh-komiksiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Топ-10 зимових коміксів

24.12.2020
Відгук

Авторка про себе:

Пекельна перекладачка, повелителька кличного відмінка та поціновувачка фемінітивів.

Уже зовсім близько новорічні й різдвяні свята, а отже, саме час створювати відповідний настрій та/або готувати подарунки. З цієї нагоди не можу не поділитися підбіркою мальованих історій, які неодмінно стануть у пригоді в цей зимовий період для читачів абсолютно різного віку.

Вйо до топ-10 зимових коміксів!

1. Найпершим спадає на думку «Клаус» пера Ґранта Моррісона та пензля Дена Мори від видавництва «Вовкулака». Усім відома історія про легенду в червоному костюмі грає абсолютно іншими барвами і розкриває походження героя: ким він був, та що саме змусило звичайного чоловіка ризикувати і прокрадатися в будинки та залишати незнайомцям подарунки? Одне можна сказати точно, ця казка для дорослих нікого не залишить байдужим.

Клаус.jpgКлаус 2.jpg

2. Мало хто не чув про відомий комікс від музиканта Джерарда Вея, і ще менше не бачили його екранізацію на Netflix. Мова, звісно ж, про «Академію “Парасолю”». Видавництво «Рідна мова» видало вже два томи основної серії «Апокаліптична сюїта» та «Даллас», однак, не могло не порадувати коротким різдвяним спін-оффом про Гейзела і Ча-Чу. «Гейзел і Ча-Ча рятують Різдво».

Академія парасоля 1.png

«Гейзел і Ча-Ча рятують Різдво» – це комікс про агентів часово-просторової організації TEMPS AETERNALIS, які отримали незвичну для них місію: під загрозою опиняються дитячі подарунки, веселощі та саме Різдво! Тож тепер найманим вбивцям доведеться не вбивати, а рятувати.

Академія парасоля 2.png

3. Якщо вже мова зайшла про синґли, не можна оминути увагою зимові спецвипуски з усесвіту Геллбоя від «Вовкулаки». Українською маємо вже «Геллбой. Зимовий спецвипуск 2016» (мінізбірку з чотирьох мініісторій) і «Геллбой. Ніч Крампуса» (про зустріч Геллбоя зі супротивником Святого Миколая – Крампусом). Цієї зими очікуються ще два зимових спецвипуски 2017 і 2018 років.

Геллбой. Ніч Крампуса.jpgГеллбой. Зимовий Спецвипуск 2018.jpg

Особливістю цих мінізбірок є те, що на 32 сторінках абсолютно різним командам сценаристів і художників вдається втиснути чотири завершені історії, які не поступаються моторошній атмосфері основної арки про червоного напівдемона від Майка Міньйоли, однак не позбавленні різдвяного духу.

Геллбой. Зимовий Спецвипуск 2017.jpgГеллбой. Зимовий Спецвипуск 2016.jpg

4. Поціновувачам «Різдвяної пісні у прозі» Дікенса неодмінно сподобається альтернативний погляд на історію в усесвіті DC, що має назву «Бетмен. Ноель».

Бетмен. Ноель.jpg

«Бетмен. Ноель» від «Рідної мови» оповідає про переслідування Людиною-кажаном свого найзапеклішого ворога засніженими вулицями Ґотема, паралельно з чим відбувається низка дивовижних подій, здатних назавжди змінити його життя.

5. Прихильникам усесвіту ж Marvel припаде до душі одна з чотирьох історій про маленьких супергероїв із серії «Супергеройські пригоди» від Fireclaw. У «Крижані Велети серед нас» Людині-павуку, Капітану Америці, Капітанці Марвел, Торові, Галку та іншим доведеться зійтися в битві з крижаними велетами!

Супергеройські пригоди. Крижані Велети.jpg

6. Якщо ви вже встигли ознайомитися зі збіркою гумористичних стрипів «Печемо з Кафкою», видавництво «Видавництво» не забарилося і видало ще один мальопис з близько сотнею односторінкових стрипів «Єронім та Босх».

Єронім та Босх.jpgЄронім та Босх 2.jpg

Це збірка про пригоди середньовічного лобуряки Єроніма та його дерев’яного каченяти Босха, які опинилися у Пеклі. Єронім та Босх сповнені рішучості домогтися поліпшення тамтешніх умов перебування, здолати пекельну бюрократію і витягти надію зі смітника при вході.

Легко їм не буде, облудні пастки, лукаві жарти, осатанілі сусіди під диявольський сміх ставитимуть палі в дерев’яні качині колеса. Мальована історія неодмінно зігріє зимовими вечорами та подарує гарний настрій.

7. Любителям нуарних детективів варто звернути увагу на бандесіне (французький мальопис) «Блексед. Десь серед тіней. Арктична нація». Цей антропоморфний комікс з надзвичайно деталізованим малюнком розповідає про кота-детектива Блекседа. У першій історії йому доводиться розслідувати вбивство своє колишньої коханки, а в другій – шукати викрадену дівчинку під час ворожнечі двох впливових банд. До пари можна одразу ж брати і другий том від «Рідної мови» – «Блексед. Червона душа. Мовчазне пекло».

Блексед.jpg

8. Netflix охоче знімає серіали за коміксами, а отже, до топу потрапляє і серія мальописів від британського ілюстратора Люка Пірсона про Гільду. Видавництво «Артбукс» видало вже три томи серії «Гільда і троль», «Гільда й опівнічний велетень» та «Гільда і парад птахів» і на підході четверта частина «Гільда і чорний пес».

Гільда і троль.jpgГільда й Опівнічний велетень.jpgГільда і парад птахів.jpg

Серія розповідає про пригоди безстрашної дівчинки з блакитним волоссям, що мешкає у засніжених вершинах поруч з морськими духами, велетнями, химерними лісовиками, ельфами, тролями та іншими чарівними істотами.

З упевненістю можу сказати, що історії розворушать і дітей, і дорослих.

9. Не забуду і про ґеймерів. Для фанатів гри God of War видавництво Tuos Comics підготувало мальопис «Бог війни».

Бог війни.jpg

Залишивши ворожнечу з олімпійськими богами у далекому минулому, бог Кратос розпочав нове життя на диких землях віддаленої Півночі, де силкується підкорити лють, що керувала ним більшість життя. Після спроби врятувати незнайомця від пазуристих лап жахливого ведмедя, Бог війни ненавмисне розпалює ворожнечу з таємничим культом берсерків.

Родзинки цьому мальопису додає титанічна праця перекладача Дениса Скорбатюка, який розкодував оригінальні руни, створив цілу українсько-рунічну таблицю і закодував репліки скандинавців назад. Тільки цей факт, окрім сюжету, робить мальопис мастхевом.

10. А закриває топ-10 мальопис з бельгійської серії про маленьких синіх істот Смурфиків від видавництва «Ірбіс Комікси». «Різдво у Смурфів» розповідає про пригоди, що передують святкуванню Різдва. Та оскільки це свято у чарівній країні, усі ці пригоди завжди добре закінчуються. Мальопис містить п’ять коротких, проте цікавих історій.

Різдво у Смурфів.jpg


Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту