Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/pro-lviv-nichnoho-reportera-ta-metropoliten/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Про Львів, нічного репортера та метрополітен

30.04.2021
Відгук

Автор про себе:

PR-менеджер. Колишній книгар, який переконаний, що людям не подобається читати лише тому, що вони обирають не ті книжки. Книжковий блогер, що не любить нудних книжкових розмов.

Книгу «Вілла Деккера» Юрія Винничука я довго смакував у метрополітені. Не скажу, що це найзручніше місця для читання, але темп життя диктує свої правила.

172771303_168824281763641_2389974780329628433_n.jpg

На початку мене захопила довоєнна атмосфера Львова з темними вуличками, підозрілими жевжиками й таємничими вбивствами. Сам роман написаний доволі динамічно, що допомогло мені добряче розважитись у тому ж самому метрополітені.

Головний герой Марко - такий собі Джеймс Бонд. Але, на відміну від відомого у всьому світові таємного агента, – він працює нічним репортером. Так, ви зразу можете сказати, що це кліше й скільки можна робити маскулінних, вродливих, розумних чоловіків. Та не все так просто, адже в цьому романі головне, як не дивно, сама історія. А от до неї вам буде важко придратись, адже Юрій Винничук пропрацював все до найдрібніших деталей.

Особисто мені сподобалось, як майстерно переплетені історичні події з художньою вигадкою, вже не кажучи про смачні слова. Так, їх було не так вже й багато, і комусь може здатись, що цього замало, а дехто скаже, що їх забагато, але мені було вдосталь, бо не надто хотілось тонути у сиропі із соковитих слів та афоризмів. Це все-таки детектив, і я прагнув таємничої історії, яку і отримав.

172721745_451269385944982_2107305900389612891_n.jpg

Підспідок тут вдосталь, тому є над чим поламати голову, вже не кажучи про безліч ситуацій, коли Марко був на межі життя та смерті. Часом здавалось, що йому настане гаплик, але ні, якось та й викрутиться. З одного боку, ти розумієш, що з головним героєм нічого не трапиться, адже ставиш на нього ярлик «непереможного» в тій або в іншій мірі. Все-таки я в дитинстві дивився багато шпигунських кінострічок, і якесь клішоване уявлення у мене лишилось. А з іншого боку - тобі цікаво, як же він виплутається з цієї халепи. 

Фінал книги додає драми. Такої собі приреченості, якої мені хотілось більше.

В житті у мене все просто чудово, бо Бог завжди поруч, не залежно від життєвих обставин, адже Він їх і робить, а от в книгах я б волів часом додати більше трагедії. Тим паче, що репресії ніхто не відміняв. І вони у книзі є, але ледь-ледь зачіпаються. З іншого ракурсу – це ж реторо-детектив, а не історичний посібник, тому мої забаганки не надто актуальні та й не потрібно забувати про часовий проміжок в романі.

Пан Юрій - безперечно майстер слова й таємниць. Я б сказав, що навіть вишуканий кулінар, який доводить ідеальну страву до смаку за допомогою приправ у вигляді інтриг, міграції євреїв, вар’ятів та інтимних сцен.

Цей роман однозначно вартий уваги, навіть якщо у вас так само мало часу на читання, як і у мене. До речі, в книзі ще й прекрасні ілюстрації, які доповнюють атмосферу.

Мені ж лишається чекати, коли Юрій Винничук напише про нові пригоди нічного репортера, який мені припав до смаку.

Читайте також:

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 08.05.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%