Особливі книги про особливих людей
Щороку 3 грудня Україна Традиційно долучається до відзначення Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, що був проголошеним 1992 року Генеральною асамблеєю ООН з метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю їх прав.
Бо й справді, піклування про ближнього свого, який більше за інших потребує допомоги – справа більш ніж просто благочинна. Це вияв справжньої людяності й доброти. Ми також не можемо обійти стороною цю тему, тому пропонуємо вашій увазі добірку книг про особливих людей.
Це книги, що не здатні лишити байдужим, бо такі книги вкрай потрібні сьогодні нашому часом доволі жорстокому світу.
1. «Пів короля» Джо Аберкромбі. Почати хочеться одразу з новинки на видавничому ринку. Цього автора люблять і поціновують в усьому світі, а його культова трилогія «Розхитане море» тепер, нарешті, з’явиться й українською!
Це майже класична історія становлення влади в декораціях лицарських часів.
От тільки у головного героя, Ярві, молодшого сина короля Ґеттландії, який мав би стати служителем Батька Миру, відсутня одна рука, що ускладнює ситуацію і піддає юнака підозрам про недієздатність. Чи вдасться йому досягти свого призначення – дізнаємось вже зовсім скоро!
2. Деніел Кіз «Квіти для Елджернона». Насправді, доволі очевидний вибір з усього «тематичного» доробку автора, проте, здається, саме ця історія про хлопчика Гордона, що хоче стати розумним, як жоден інший роман Кіза не діє на читача такою мірою. Тема знайома тут чи не кожному читачеві зі стажем. Мріючи порозумнішати, вже згаданий вище Гордон погоджується на небезпечний експеримент, який, врешті і здійснює його мрії, але призводить до неочікуваних наслідків.
Після прочитання, раджу ще переглянути чудовий кінофільм «Пробудження» з Робертом Де Ніро і Робіном Вільямсом, який багато в чому перегукується з цим літературним шедевром.
3. Герман Мелвілл «Мобі Дік». І знову ж таки, класика! Куди ж без неї? Великий білий кит ніяк не дасть спокою жорстокому й бувалому морякові Ахабу. Колись море забрало в нього одну ногу, і тепер він хоче поквитатися за цю невдачу й спіймати невловимого звіра.
Трохи далі за романом, ми зустрічаємо ще одного персонажа, в якого кит відібрав руку, проте той не прагне помсти, й намагається відговорити Ахаба.
Звичайно, той не слухає нікого… Вочевидь, пригодницька тематику тут далеко не на першому плані. Перш за все, Мелвілл намагається дискутувати про взаємозв’язок людини з Богом, а чи з удачею, чи краще назвати це долею.
4. «Риба на дереві» Лінди Муллалі Гант. У Еллі Нікерсон дислексія, вона не може читати й писати, хоча й є найактивнішою і найбільш мрійливою дівчинкою у класі. Звісно що, у неї немає друзів і вона завжди в будь-якій компанії відлюдниця, адже всі ми знаємо, яким іноді жорстокими бувають діти у ставленні до тих, хто бодай чимось відрізняється. Однак дівчинка не здається, і разом з новим вчителем, що теж почуває себе досить некомфортно поміж інших вона стрімголов намагається перестати бути посміховиськом.
Напрочуд добра і чесна книжка про особливих людей, булінг і його подолання.
5. «Різдвозавр», «Різдвозавр та Зимова Відьма», «Різдвозавр та список Нечемнюхів». Впевнені, що цю дилогію, яка скоро матиме продовження й для українського читача, ви вже встигли придбати, якщо у вас вдома є юні поціновувачі книги. Не дивно, адже скоро новорічні свята й ці книжки дуже добре взаємодіють із зимовою атмосферою, що лівітує в ці часи навкруги. Однак, поміж пригодами незвичайного різдвяного звіра, це історія дитини, що прикута до інвалідного крісла, але понад усе прагне дива й казкових подорожей. Головний герой – хлопчик в інвалідному візку, що мріє про справжнє диво. І одного дня до нього прилітає Різдвозавр! Що ж, дива трапляються! Треба в них просто вірити, й усе збудеться. Навіть, якщо й не дуже символічно під Новий рік