Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/knyzhky-dlya-ditej-shcho-vchat-borotys-zi-smittyam-i-berehty-planetu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книжки для дітей, що вчать боротись зі сміттям і берегти планету

03.06.2021
Відгук

Авторка про себе:

PR-менеджер. Затята читачка дитячих книжок, тому що саме за допомогою дитячої книжки можна змінити світ на краще.

5 червня — Всесвітній день охорони довкілля, одна з найважливіших дат екологічного календаря. Це свято відзначається в багатьох країнах світу, починаючи з 1972 року. Саме тоді на конференції ООН у Стокгольмі було ухвалено рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня захисту довкілля. У такий спосіб представники держав — членів ООН, а також діячі науки й культури намагалися привернути увагу громадськості до екологічних проблем.

Скільки часу минуло, а екологічні проблеми не тільки не втрачають актуальності, а й загострюються — у зв’язку з розвитком промисловості, появою нових матеріалів та споживацьким ставленням до природи.

На жаль, екосвідомість людства розвивається не так швидко, як нам хотілося б. І просвітницькі організації намагаються цьому зарадити. Саме тому на книжкових полицях з’явилося досить багато видань на екотему. Серед них — і дитячі книжки видавництва «Ранок», адже з дитинства і формується наше відповідальне ставлення до захисту довкілля.

Про деякі з таких книжок я вже розповідала минулого разу — «Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК?» та «Сміттєва революція».

Куди подіти сміття.jpgСьогодні я розповім про новинку від авторки Ірини Білик — «Куди подіти сміття?». Ірина Білик – засновниця компанії «Bilka– зелені думки в дії». Натхненниця екоплатформи «Моє ЕКО». Ірина сортує відходи вже понад 15 років, і свої поради та думки вона виклала у книжці.

«Куди подіти сміття?» — книжка, розрахована на дошкільнят. 

У виданні короткими зрозумілими реченнями авторка знайомить малечу з поняттям «сміття», а також розповідає, які його види можна не викидати, а зібрати й використати вдруге.

На кожній сторінці є декілька віконець, за якими приховано цікаві подробиці: наприклад, що міститься у сміттєвому відрі, або що станеться з пластиковим пакетом, який просто викинули на вулиці, або що відбувається з батарейкою у землі. 

Саме завдяки віконцям книгу читати дуже цікаво, адже сторінка постійно трансформується і дає більше корисної інформації.

Читаючи цю книгу разом, і батьки, і діти вчаться бути екосвідомими. Дізнаються, як правильно сортувати сміття або як замінити звичні нам речі іншими, більш безпечними для навколишнього середовища, наприклад одноразові серветки — тканинними хустинками, а пластиковий пакет — екоторбою.

Ми тільки відмовляємося від зайвого — а планета стає чистішою. Ми сортуємо сміття — і таким чином даруємо йому друге життя. Ми використовуємо речі з натуральних матеріалів — і даємо шанс собі і нашим дітям прожити довше!

Привіт земляни.jpgЩе одна книжка, яка буде цікава і дітям, і батькам, а також допоможе їм усвідомити унікальність нашої планети, — «Привіт, землянине!».

Автор цієї енциклопедії для школярів Марк тер Горст розповідає про нашу планету з моменту її виникнення — від грудочки з газу і пилу до сучасного вигляду.

А ще дає можливість порівняти розміри планет Сонячної системи на прикладі різних смаколиків. Або уявити, що розвиток планети відбувся за добу…

Як виникла Сонячна система? З чого складається атмосфера? Чому наша планета обертається і чому відбувається зміна сезонів? Що таке час і чому він не однаковий у різних куточках Землі? Чому так важлива вода і що викликає припливи та відливи? Як все почалося і як може скінчитися? Це лише невеликий перелік питань, на які можна знайти відповіді у цій книжці.

Великий обсяг інформації, але подрібнений на цікаві факти і викладений легко та доступно, – це саме той формат, який потрібен дітям для розуміння складних речей.

І ще одна фішка — прийом порівняння, який допомагає усвідомити велич і унікальність нашої планети. Коли діти розуміють, наскільки вона прекрасна і неповторна, у них більше не виникає питань, чому потрібно піклуватися про довкілля. Адже планета Земля — наш поки що єдиний дім.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image