Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/knyzhkova-gildiya-gutenberha-knyha-yak-vytvir-mystetstva/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книжкова Гільдія Гутенберга: книга як витвір мистецтва

05.11.2020
Відгук

Авторка про себе:

Письменниця, громадська активістка, художниця, головна редакторка та співзасновниця україно-німецького журналу „Gel[:b]lau“, голова та співзасновниця ГО „Українське Ательє Культури та Спорту“ в м. Штутгарт. Закінчила Донецький Національний Університет за фахом "Англійська мова та література“ та Штутгартський Університет Медіа за фахом "Реклама та маркетингові комунікації“. З вересня 2019-го року - авторка „Українського Тижня“. Народилась в Донецьку, наразі живу та працюю в Штутгарті.


Декілька років тому, крокуючи нескінченними рядами видавництв під час Франкфуртського Книжкового ярмарку, я натрапила на стенд Гутенбергської Книжкової Гільдії —Büchergilde Gutenberg. Натрапила… і застрягла там на чимало хвилин. Оскільки книжки, які пропонувало ще тоді невідоме мені видавництво, були більш ніж друкованими творами письменників. Я ніколи не зустрічала такого. Кожна книжка - окремий витвір мистецтва. Унікальний та вишуканий. З елегантними палітурками, якісним папером й типографікою та ексклюзивними ілюстраціями.

1600px-Büchergilde_im_Hamburger_Gewerkschaftshaus_am_Besenbinderhof.jpg

З більш ніж 90-річним досвідом сьогодні Книжкова Гільдія є зареєстрованою видавничою асоціацією, що базується у Франкфурті-на-Майні.

Збереження традицій та їхнє поєднання з новими соціальними та культурно-політичними подіями є одним з керівних принципів Гільдії.

Маючи понад 1200 найменувань, Гільдія пропонує своїм читачам різноманітну програму — від класики та нон-фікшн до сучасної белетристики, дитячої літератури та графічних романів, які можна придбати на їхньому офіційному сайті або в 90 незалежних книгарнях.

Сама Гільдія виділяє чотири головні моменти створення своїх унікатів:

IMG_3454.jpg

1. Витончена палітурка, яка не тільки надає книзі стабільності, але й виконує естетичну функцію. Полотняні тканини, які використовує Гільдія, вирізняються високими стандартами якості друку та рельєфу, а тому перетворюють читання на особливе естетичне задоволення.

2. Якісний форзац спонукає читача одразу поринути в потаємні лабіринти книги. Для своїх книжок Гільдія обирає добірний папір, щоб додатково покращити їхню привабливість.

IMG_3455.jpg

3. Вдала типографіка часто непомітна. Читач помічає лише друкарські помилки, надто дрібний шрифт, занадто близькі одне до одного рядки — тобто все те, що робить читання важким. Гарна типографіка якраз полегшує читання тексту. Водночас вона може сприяти неповторній атмосфері твору за допомогою гармонійно використаних шрифтів, певних кольорових рішень чи особливого оформлення заголовків.

IMG_3456.jpg

4. Книжкова ілюстрація — це як кіно у вашій голові — вона не лише доповнює текст, але й інколи трактує його по-своєму, поглиблюючи сенси.

Жоден інший видавець не культивував ілюстровану книгу так послідовно, як Книжкова Гільдія. Ілюстровані книги були частиною програми з моменту її заснування в 1924 році.

Завдяки незмінному інтересу членів Гільдії, а також читачів до книжкової ілюстрації, вона зберегла своє особливе місце донині. Ілюстровані видання Книжкової Гільдії напрочуд демонструють можливості книжкової ілюстрації стимулювати фантазії та відкривати інші точки зору на тексти, дозволяючи читачеві вступати в діалог, що відбувається між автором та ілюстратором.

IMG_3457.jpg

Все це стало запорукою того, що 150 видань Гільдії отримали ознаки премії «Найкрасивіша німецька книга», яку започаткував Фонд книжкового мистецтва (die Stiftung Buchkunst) в 1965 році.

Книжки Гільдії виходять обмеженими тиражами приблизно від 50 до 200 примірників, і як і графіка, підписуються та нумеруються художниками.

Звісно, такий підхід до створення книги має свою ціну — в середньому 25-30 євро. А ціни деяких спеціальних подарункових видань сягають до 200 євро. Мене це, в свою чергу, примусило задуматися про цінову політику книг в Україні. Середня вартість української книжки становить приблизно 5 євро, що суттєво дешевше від її закордонних колег. Але й ці відносно дешеві книги програють своїм контрафактним конкурентам, які не дуже переймаються якістю свого продукту, не кажучи про книгопіратство в інтернеті, яке, на превеликий жаль, ще й досі активно поширено в нашій країні.

Герман Гессе сказав: «Будинок без книг — це бідний будинок, навіть якщо його підлоги вкриті красивими килимами, а стіни — дорогими шпалерами та картинами». Тож хочеться вірити, що в Україні буде більше «багатих» будинків, прикрашених якісними книжковими виданнями.

Фото на банері: Ольга Кімерлінг

Фото до статті: Ксенія Фукс

Коментарі
Вікторія
21.01.2021

Мені сподобалося

Anton Lyubimov
06.11.2020

Книжка як витвір мистецтва - це круто!


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image