Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/knyhy-tumannoho-albionu/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги Туманного Альбіону

17.09.2020
Відгук

Автор про себе:

Історик-британіст, міжнародний оглядач, редактор блогу Фундації Тойнбі. Співавтор книги “Змова диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним, 1939-1941”. Досліджує новітню британську історію, колоніалізм XIX-XX ст., міжнародну історію XX ст.

Книжковий ринок Великої Британії по праву є одним із найбільш впливових у світі, а надрукуватися в британському видавництві вважається за честь та значний здобуток для авторів із усього світу.

Загалом книговидавнича справа Великої Британії станом на 2018 рік принесла прибутку в 6 млрд. фунтів.

Щоправда, за ширмою успішності ховається криза, пов’язана з поширенням електронної книги та інтернет-магазинів. Однак – про все по порядку.

Є важливий момент, актуальний для українських реалій – у британських видавництвах працює значна частина співробітників креативних індустрій, а саме 10 %, щостановить 200 тисяч робочих місць.

Британська книжкова культура сягає ще часів середньовіччя, однак у новітню епоху склалася наступна ситуація на видавничому ринку. Всіх видавців можна поділити на три групи.

Першу складають університетські видавництва, які попри те, що видають академічну літературу, в тому числі багатотомні синтези з гуманітарних дисциплін, можна сміливо віднести до комерційних структур, адже попит на них зростає в глобальному масштабі. Мова йде про основні британські університети – Оксфорд, Кембридж, Манчестерський університет. Такі узагальнюючі багатотомні праці, як Кебриджська історія Другої світової війни чи Оксфордська історія Британської імперії, складають основу наукового наративу відповідних інтерпретацій минулого. Ще тут варто згадати про Macmillan Publishers, які також є лідерами з видання наукової літератури, а також інші компанії, що спеціалізується на навчальних матеріалах, наприклад Wiley та Pearson Education. Вищезгадані гіганти книжкової індустрії Великої Британії є транснаціональними компаніями, які мають свої відділення по всьому світу, не обмежуючись лише США, Канадою та Австралією.

Друга група вже публікує переважно нон-фікшн та художню літературу. Ці видавництва переважають в Британії, а лідером серед них є консорціум Penguin Random House, без якого важко собі уявити класичну британську книгу та який абсорбував в себе такі видавництва як Viking та Virgin Books. В Penguin досить багато книг видають не в твердій обкладинці, а саме в м’якій, що робить їх більш доступними для масового читача. Тут можна згадати й інших монополістів цієї сфери – Harper Collins, Bloomsbury.

І до третьої групи входять незалежні видавництва, які не пов’язані з університетами та не є гігантами видавничої галузі. Ці компанії видають вкрай нішеві речі, пов’язані з мистецтвом та історією, хоча й не без художньої літератури. Головним серед цих видавництв вважається Biteback Publishing, хоча можна згадати й групу компаній Faber Independent Alliance, куди входять зокрема Atlantic Books та Icon Books. Незалежні, в першу чергу фінансово, видавництва є важливою альтернативою, якою користаються молоді літератори та науковці.

Загалом книговидавнича справа Великої Британії станом на 2018 рік принесла прибутку в 6 млрд. фунтів. Але тут є ще важливий момент, актуальний для українських реалій – у видавництвах працює значна частина співробітників креативних індустрій, а саме 10 % або 200 тисяч робочих місць. Саме тому кількісне та професійне зростання видавців робить можливим повноцінне функціонування британського книжкового ринку.

Читайте також:
Коментарі
Олена Гаркавенко
25.09.2020

Назва статті не відповідає суті.


Шалені вихідні!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 24.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%