Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/knyhy-pro-kozakiv-mahiyu-i-ne-tilky/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги про козаків, магію і не тільки

13.10.2021
Відгук

Автор про себе:

PR-менеджер. Колишній книгар, який переконаний, що людям не подобається читати лише тому, що вони обирають не ті книжки. Книжковий блогер, що не любить нудних книжкових розмов.

Я б був би не я, якщо б до Дня козацтва не написав про книжки, в яких згадуються наші герої. Тим паче, що більшу частину свого життя я прожив у Запоріжжі і неодноразово бував на Запорізькій Січі. 

Думаю, що степовий край, легенди та козацькі чайки застрягли у моєму єстві до кінця моїх днів.

Книга сили. Віра.jpg«Книга сили. Віра» Валентина Терлецького. В цій книжці на вас очікує напружений сюжет, видатні постаті, достовірні історичні події і неабияка майстерність письменника поєднувати все це у динамічний та цікавий сюжет. У цій книзі немає жодного вигаданого персонажа чи подій, вже не кажучи про обряди та містичні явища, які існували насправді. Кожній події є підтвердження у літописах, кожне незрозуміле і незвідане явище було зафіксовано очевидцями того часу. 

Ця книжка не лише про пригоди, ця книжка про нашу з вами історію та унікальність українського народу.

До речі, це цілий цикл пригод та історій, тому вам буде де розгулятись, якщо зацікавитесь цією книжкою. 

Аркан вовків.jpg«Аркан вовків» Павла Дерев’янка. Це перша частина з трилогії про альтернативну історію, в якій держава Хмельницького вистояла, але боротьба за Україну триває. 

В книжці цікавий світ, в якому можна політати на цепелінах, потрапити у пазурі відьми та бути врятованим химерними лицарями Сірого Ордену, що володіють надприродними здібностями.

Тарас Бульб.jpg«Тарас Бульба» Миколи Гоголя. Вирішив не бути оригінальним і включити в цю добірку відому повість не менш відомого письменника. Микола Гоголь описує побут, життя, закони та взаємовідносини у козацькому середовищі. 

Автор порушує проблеми вірності та зради, любові та ненависті, ставить питання сімейних цінностей та ціни за правду.

Гадаю, що якщо ви не читали цю повість, то точно багато про неї чули і, можливо, бачили її екранізації.

Дивна то і несказанна мужність.jpg««Дивна то і несказана мужність…» Козаки у Хотинській війні 1621 року»» Віктора Брехуненка. Не зміг не згадати про цю книжку, адже в цьому році буде 400 років, як відбулась Хотинська битва. 

Дослідник висвітлює причини війни між Річчю Посполитою та Османською імперією, вплив козацьких походів на політичні й військові плани Туреччини та детальний опис бойових подій під Хотином.

Коліївщина. Великі ілюзії.jpg«Коліївщина. Великі ілюзії» Тетяни Таїрової-Яковлевої. У цій роботі авторка вирішила спробувати переосмислити події, які відбувались на Правобережній Україні в середині 18 століття, що призвели до Коліївщини та зміни політичної карти Європи. Авторка на основі архівних матеріалів намагається об’єктивно розповісти про тогочасні події та політичні нюанси.

Як козаки Україну боронили.jpeg«Як козаки Україну боронили» Юрія Мицика, Сергія Плохія.

Ця книжка – це короткий гайд по козацькому світу.

Автори розповідають про зародження козацтва, його розквіт та занепад. Не зважаючи на таку малу книжку дослідникам вдалося описати культуру, звичаї, релігію, військове мистецтво, побут та устрій козаків, при цьому згадавши про військові конфлікти, функції Запорізької Січі та внесок козацтва в українську культуру.

Сторожова застава.jpg«Сторожова застава» Володимира Рутківського. Це фентезійна повість для молоді, що допомагає не лише поринути у світ козацтва, а й поборотися з силами темряви. П’ятикласник Вітько незрозумілим, але точно небезпечним, шляхом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі богатирями намагатиметься захистити кордони нашої землі й врятувати жителів від темної навали.

Казки Лірника Сашка. Том 1.jpg«Казки Лірника Сашка. Том 1». Гадаю, що з назви і так все зрозуміло. Так, це казки одного з найвідомішого українського казкаря. Саме в цій збірці Сашко Лірник описує подвиги мужніх козаків, які борються зі злом і намагаються відстоювати справедливість. Малечі точно сподобається різнобарв’я пригод і персонажів. 

Бісова душа.jpg«Бісова душа» Володимира Арєнєва. Зазвичай скарби шукають, а от нашому героєві навпаки потрібно його заховати так, щоб жодна душа не могла його знайти. 

Саме тому козак-характерник опиняється у небезпеці, адже скарб бажають отримати лихі люди, які не зупиняться не перед чим і навіть перед смертю.

Ця книга наповнена карколомними пригодами, таємницями та справжньою дружбою. 

Козаки.jpg«Козаки правлять країною» Олексія Сокирка, Ірини Голодюк, Ліни Максимук та ін.. Ця книжка – мандрівка для дітей, що допоможе не лише дізнатись про Івана Мазепу, козацький устрій і тогочасні традиції, а й розподілити кошти на нараді з козацькою старшиною, створити власний козацький портрет й весело провести час. Не тільки дітям буде цікаво пізнавати світ козаків, а й дорослим, адже у  посібнику зібрано багато інтерактивних ігор, що можуть кожному припасти до душі.

Цією добіркою я намагався вам показати, наскільки багато існує нині літератури на цю тему. Та головне не просто знати про неї, а й читати та пізнавати світ минулого і наші традиції через книжки.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image