Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/vidkryto-vystavku-z-nahody-90-richchya-ivana-dzyuby/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Відкрито виставку з нагоди 90-річчя Івана Дзюби

20.07.2021
Відгук

26 липня 2021 року літературознавцю, письменнику, громадському і політичному діячу Івану Дзюбі виповнюється 90 років. Ювілейна виставка, що відкрилась з цієї нагоди у Національному музеї літератури України, представляє активного учасника Руху опору 1960-1990-х років Івана Дзюбу як науковця, творчість і діяльність якого була спрямована на розбудову української держави та культури.

Назву виставці дала нова книжка літературознавця «Золота нитка: нариси про (не)знаних» (К., Дух і Літера, 2021), до якої увійшли статті різних років про Лесю Українку, Ольгу Кобилянську, письменників розстріляного відродження. Цей зв’язок поколінь митців, відповідальних за долю літератури, Ольга Кобилянська назвала «золотою ниткою» української культури. Творчість Івана Дзюби також в цьому ряду.

Як повідомляє на своїй офіційній сторінці у Facebook Національний музей літератури України, Центральне місце займає політичний памфлет Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація?», який став програмним документом національно-визвольного руху 1960-1980-х років. Серед рідкісних експонатів самвидав трактату, добірка закордонних видань 1960-1970-х років із публікаціями виступів: до 25-х роковин розстрілів у Бабиному Яру («Сучасність», Мюнхен, 1967), захисту у справі політв’язня Валентина Мороза («Український вісник», Париж, 1971) та ін., а також книга Івана Кошелівця із Мюнхена, який ще в 60-х роках виділяв Івана Дзюбу як «постать століття».

На світлинах літературознавець в різні періоди життя – в колі друзів у Спілці письменників 1963 року, під час перебування в слідчому ізоляторі КДБ 1972 року, на з’їзді Народного Руху України, на посаді міністра культури України 1993 року; разом із дружиною Мартою, із Ліною Костенко, Михайлом Горинем, з Євгеном Сверстюком, Іваном Драчем, Миколою Жулинським; Романом Балаяном, Борисом Єгіазаряном.

Окрасою виставки є графічний портрет Віктора Зарецького та портрет-картина Івана Дзюби 1987 року пензля Рафаеля Багаутдінова.

Представлено матеріали з музейної колекції – рукописи, світлини, праці Івана Дзюби та дослідження про його творчість відомих учених.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги Івана Дзюби: “Чорний романтик. Сергій Жадан”, “У літературі й навколо”, “Право на сміх. Антологія сатири і гумору української діаспори. Кн. 1. Часопис «Лис Микита» 1948-1985”, “Право на сміх. Антологія сатири і гумору української діаспори. Кн. 2. Гумористика «Мітли» і «Комара»”, “Не окремо взяте життя”, “З криниці літ. Том 2”, “З криниці літ. Том 3”, “На трьох континентах. Книга 1”, “Шевченко серед поетів світу”.

Також на сайті Книгарні “Є” можна купити книгу Надії Частакової про Івана Дзюбу “Іван Дзюба: Дух і творчість”.


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image