Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/ukrayinska-pysmennytsya-otrymala-premiyu-angelus/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Українська письменниця отримала премію Angelus

18.10.2021
Відгук

Українська письменниця Катерина Бабкіна отримала літературну премію Центральної Європи Angelus. 

Нагадаємо, що за час існування премії Angelus це вчетверте, коли перемагає письменник з України. Раніше дану відзнаку отримали: Юрій Андрухович (2006), Оксана Забужко (2013), Сергій Жадан (2015). 

Нагороду Катерині Бабкіній присуджено за книгу “Мій дід танцював краще за всіх”, що вийшла польською у видавництві “Warsztaty Kultury” у перекладі Богдана Задури. 

Мій дід танцював краще за всіх” - серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Від двадцятих років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі. Ця книжка в першу чергу про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них. Про тяглість і зв'язок поколінь, бажання любові та прийняття, самотність як наслідок або як причину. Про втрати – осмислені чи ні, виправдані чи безглузді. Та, головне, про те, що навіть самотнім, відкинутим, поламаним теж можна вижити і жити, бо, попри все, завжди залишається можливість врешті стати щасливим.

За положенням даної премії, переможниця отримає статуетку та 150 тисяч злотих. Перекладач книжки отримає також винагороду, розміром 40 тисяч злотих.

Також Катерина Бабкіна за підсумками читацького онлайн-опитування отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. В якості нагороди за це Катерина Бабкіна отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Раніше ми повідомляли, хто з українських письменників претендує на Angelus, і хто з українських письменників потрапив до короткого списку премії.

Нагадаємо, що премію Angelus торік отримав Ґоран Войнович за свій роман “Югославія, моя батьківщина”.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги Катерини Бабкіної: “Мій дід танцював краще за всіх”, “Селфі в Парижі”, “19 різдвяних історій”, “Звичка писати”, “Шапочка і кит”, “Щасливі голі люди”, “Соня”.

Фото взято зі сторінки Катерини Бабкіної на Facebook.


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image