Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/sud-shchodo-zaborony-knyhy-sprava-vasylya-stusa-i-masovi-aktsiyi-ruky-het-vid-stusa-vidbudutsya-soho/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Суд щодо заборони книги “Справа Василя Стуса” і масові акції “Руки геть від Стуса” відбудуться сьогодні

10.07.2020
Відгук

Сьогодні має відбутися судове засідання з приводу книги “Справа Василя Стуса”, автором якої є журналіст та історик Вахтанг Кіпіані. Про це повідомляється на сайті видавництва Vivat, у якому 2019 року і побачило світ це видання. 

Нагадаємо, що позивачем є народний депутат “Опозиційної платформи - За життя” Віктор Медведчук. Позов спрямовано проти Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat. 

Віктор Медведчук звернувся до суду з питанням захисту честі, гідності та ділової репутації й просить суд заборонити видання (виготовлення), розповсюдження книги “Справа Василя Стуса”, поширення будь-якої інформації про книгу в ЗМІ та в інтернеті. Також позивач має на меті стягнути з автора “Справи Василя Стуса” та видавництва Vivat витрати на сплату судового збору й визнати частину інформації, наведеної в книзі, недостовірною.

Як значиться в анотації до скандального видання, у книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами, читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом “Секретно”. Вахтанг Кіпіані акцентує увагу читачів на питаннях, що стосуються суду і ролі адвоката Медведчука; висвітлює останні роки життя Василя Стуса в таборі особливого режиму; осмислює питання, чи мав поет шанс здобути Нобелівську премію; прагне дати відповідь, що стало причиною смерті дисидента: хворе серце, вбивство чи самогубство?

Засідання має відбутися сьогодні о 10:00 в Дарницькому районному суді Києва. 

Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова коментує ситуацію наступним чином: “Ми прогнозуємо, що це може бути останній суд у нашій справі в першій судовій інстанції і вже 10 липня може бути оголошене судове рішення - своєрідний “вирок” свободі слова та науці. У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це принципово для нас. В той час, коли Віктор Медведчук “захищає свої честь, гідність та ділову репутацію”, ми захищаємо право суспільства на пошук історичної правди” .

Дана справа викликає сильний суспільний резонанс, у зв'язку з чим у різних містах України відбуваються масові акції під гаслом “Руки геть від Стуса”.

Книгу, яка викликала суспльний резонанс, можна придбати на сайті Книгарні “Є”: “Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву КДБ УРСР”.

Крім того, на сайті Книгарні “Є” можна придбати такі книги Василя Стуса: “Листи до сина”, “Вибрані твори”.

Також на сайті Книгарні “Є” можна купити книгу Вахтанга Кіпіані “Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті”.


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image