Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/na-odyn-pam-yatnyk-tarasu-shevchenku-stalo-bilshe/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

На один пам'ятник Тарасу Шевченку стало більше

01.12.2020
Відгук

Нещодавно ми вже повідомляли, що кількість монументів, присвячених Тарасові Шевченку й установлених за кордоном, тягне на національний рекорд, адже Кобзареві встановлено 78 пам’ятників у 42 країнах світу

Нині ж ця цифра збільшилась, оскільки у Сербії споруджено ще один монумент. У місті Новий Сад встановлено погруддя поета на постаменті, заввишки два метри. Двома мовами, - українською й сербською, на гранітній стеллі зроблено напис: “Щоб усі словʼяни стали добрими братами і синами сонця”. Це рядки з поеми “Єретик” Тараса Шевченка. 

Оскільки монумент встановлено з ініціативи Львівської громади згідно домовленостей з громадою Нового Саду, що були озвучені ще 1999 року, на постаменті є напис – “Від громади Львова громаді Нового Саду”. 

Через складну ситуацію з пандемією дату відкриття нового пам'ятника Тарасу Шевченку ще не визначено.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги Тараса Шевченка: “Кобзар”, “Вибрані твори”, “Кобзар. Вибрані твори: видання-білінгва”, “Kateryna”, “Дитячий Кобзар”, “Щоденник. 12 червня 1857 - 13 липня 1858”, “Я так її, я так люблю…”, “Нові вірші Пушкіна і Шевченка”, “Кобзар. Повна нецензурована збірка”, “Кобзар”, “Повісті: Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі”, “Тарас Шевченко - дітям”, “Кобзарик для маленьких патріотів України”.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги про Тараса Шевченка: Дмитро Чуб “Живий Шевченко. Невигадані оповіді”, Геннадій Боряк, Людмила Демченко “Слідчо-наглядові Тараса Шевченко. 1847-1859”,  Григорій Грабович, Михайло Назаренко “Тарас Шевченко в критиці. Том 1 Прижиттєва критика (1839–1861)”, Леонід Ушкалов “Шевченко від А до Я”, Іван Ковальов “Тарас Шевченко і царська цензура. Збірник документів”, Євген Сверстюк “Шевченко понад часом. Есеї”, Олександр Слободян, Оксана Яковина “Тарас Шевченко: істина - некомунікативна реальність”, Іван Дзюба “Тарас Шевченко. Життя і творчість”, Дмитро Степовик “Наслідуючи Христа. Віруючий у Бога Тарас Шевченко”, “ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко. DVD-диск”.

Фото з сайту radiosvoboda.org

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту