Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/frensis-skott-fitsdzherald-svyatkuye-125-richchya/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Френсіс Скотт Фіцджеральд святкує 125-річчя

20.09.2021
Відгук

Цього року 24 вересня виповнюється 125 років з дня народження легендарного представника “втраченого покоління” й апологета “епохи джазу” Френсіса Скотта Фіцджеральда.

Френсіс Скотт Фіцджеральд (1896 - 1940) народився у католицькій родині, в містечку Сент-Пол (штат Міннесота). У Сполучених Штатах, де не було аристократії як такої, батьки його належали до «верхнього середнього класу». Мати походила із досить забезпеченої південної родини, а батько, далекий нащадок колись могутнього ірландського аристократичного клану, був не дуже успішним бізнесменом. Відтак успадковане багатство спливало, і це означало, що діти повинні будуть самі пробивати собі дорогу в життя. На єдиного сина (дві дочки Фіцджеральдів померли) мати, що мала серед предків письменника й сама колись пробувала писати, покладала великі надії, та й сам він, мабуть, відчув хист до письменництва досить рано — перше оповідання було написане у 13 років.

Навчався у Принстонському університеті, який згодом назвав «найприємнішим клубом в Америці». Метою юного Фіцджеральда стає через цей “клуб” увійти у достойне товариство. Цього він не зміг домогтися через спортивну кар'єру, зате компенсував активною літературною діяльністю. Він був активним членом престижного університетського літературного клубу “Трикутник”, студентського видання “Тигр”. У щоденнику він занотовував:

“У мене немає двох головних чинників: великого тваринного магнетизму і грошей. Проте у мене є дві інші речі: приємність та інтелігентність. Отже я завжди приятелюю з найкращими дівчатами.”

Його дівчиною стала багата красуня Жиневра Кінг. Коли вона згодом вийшла заміж, для Фіцджеральда це стало відчутним ударом. Два приятелі тих часів — поет Джон Піл Бішоп та критик Едмунд Вілсон стали його найближчими друзями й на все подальше життя.

Всі ці події, а також досвід участі у Першій світовій війні лягли в основу його подальшої творчості.

До сьогодні світ захоплюється романами Френсіса Скотта Фіцджеральда, адже його герої стали знаковими представниками своєї епохи.

На сайті Книгарні “Є” можна купити такі книги Ф. Фіцджеральда: “Великий Гетсбі / The Great Gatsby (тверда обкладинка)”, “Ніч лагідна (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Прекрасні й приречені (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Загадкова історія Бенджаміна Баттона (Зарубіжні авторські зібрання)”, “До зірок (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Великий Гетсбі. Популярна дівчина (American Library)”, “Кохання останнього магната (Зарубіжні авторські зібрання)”, “По той бік раю (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Романи. Френсіс Скотт Фіцджеральд (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Пірат несходжених морів та інші історії”, “Багатий хлопець та інші історії”, “Тиха місцина (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Остання красуня Півдня (Зарубіжні авторські зібрання)”, “Дише ніжністю ніч (American Library)”.

Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту