Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/bookforum-best-book-award-spysok-peremozhtsiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

BookForum Best Book Award: список переможців

22.09.2021
Відгук

У межах 28 Львівського форуму видавців було оголошено підсумки одного з найбільш масштабних конкурсів - BookForum Best Book Award. У конкурсі брало участь 450 книг, представлених від 106 видавництв. 

Список переможців має такий вигляд:

Гран-прі — Євген Пшеничний «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництво «Коло» за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення.

Класична українська література — Леонід Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих.

Сучасна українська література — Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я», видавництво «Vivat» за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності.

Іноземна література в українському перекладі — переклад Віталія Кривоноса епосу «Старша Едда»,  Видавництво Жупанського за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

Non-fiction — Олександр Савчук «Я — мене — мені…(і довкруги). Спогади» за якісно доповнене нове видання мемуарів видатного інтелектуала Юрія Шевельова.

Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич «Овва як бува! Абетка з історії України» видавництва «Портал» за книжку-маячок, на яку орієнтуватимуться.

Література для дітей від 7 до 12 — Ліна Максимчук «Козаки правлять країною», видавництво «Discursus» за успішний відхід від шаблонів та оригінальне подання історичного матеріалу.

Література для підлітків і Young Adult — Наталка Малетич «Леся. Мандрівний клубочок» видавництва «Портал» за сміливу інтерпретацію образу Лесі Українки.

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Денис Казанський і Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» за болючий і дієвий посібник для майбутніх поколінь.

Візуальна книга — Пйтор Лукашевич (перекладач Андрій Пояров) «Об’єднання Митців artes (1929-1935) [та інші історії львівського модернізму]», Центр міської історії Центрально-Східної за фундаментальне осмислення мистецтва феномену львівського модернізму.

Комікси та графічні романи — переможця номінації не визначили через малу кількість поданих книжок.

Наукова література — Наталія Тихолоз «Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби» львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка за розкриття багаторівневої складної долі Петра Франка.

Нагорода фокусної теми фестивалю — Андрій Бондар «Ласощі для Медора», Видавництво Старого Лева за дар виявити не так оголені нерви, як найістотніші явні нурти нашої сучасності.


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image