Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/zhaha-do-hroshej-khudozhni-knyhy-pro-finansovi-skhemy-ta-ustanovy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Жага до грошей: художні книги про фінансові схеми та установи

21.07.2021
Відгук

Твори про гроші завжди несуть в собі певний повчальний підтекст. Це здебільшого реалістична проза про життя, чиї герої — заможні, багаті, цілком забезпечені люди, які, здається, купаються в достатку. Та чи щасливі вони? Часто за успішним, на перший погляд, життям ховаються неабиякі драми, потрясіння та психологічні труднощі. Ті багатії, що здобули свої статки нечесним шляхом, у літературних творах часто стикаються з нещастями. Напевно, саме в цьому і полягає їхня повчальна складова, оскільки за все в житті приходить розплата. Утім, така література описує й чесних і працьовитих забезпечених фінансами героїв, а отже, неабияк мотивує.

Сто тисяч.jpgХудожні книги про гроші теж притаманні українським письменникам-класикам. Як тут не згадати творчий доробок Івана Карпенка-Карого? Його п’єси, написані більш ніж сто років тому, не втрачають своєї актуальності й донині. Соціальні конфлікти змальовані з усією багатовимірністю й гостротою, а скоробагатьки з колишніх селян, що визискували односельців, такі подібні до скоробагатьків сьогоднішніх, дітей колишньої радянської партійно-комсомольської номенклатури! Збірки п’єс Карпенка-Карого «Сто тисяч» та «Хазяїн. Мартин Боруля. Сава Чалий» обов’язково сподобаються читачам.  

Великий Гетсбі.jpgХудожня література про успіх належить перу багатьох світових письменників. Класичним є роман «Великий Ґетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда.  Головний герой твору прокладає шлях до успіху буквально по трупах. Але, як вже говорилося, за все надходить розплата, а багатство далеко не завжди несе із собою щастя.

Різдвяна пісня у прозі.jpgУ схожій ситуації опиняється й персонаж твору Чарльза Дікенса «Різдвяна пісня у прозі». Він не такий жорстокий, а, скоріше, черствий. Черствий жадібний егоїст, що в Різдвяну ніч стикається з тим чудом, що буквально вщент зносить його меркантильно-дріб’язкові ідеали та змушує розпочати життя з чистого аркуша. 

Атлант розправив плечі.jpgТематика багатства, успішності й заможності постійно підіймається у знаменитій трилогії Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Епопея про людей, які, власне, створювали промислову та індустріальну міць Сполучених Штатів Америки. Своєрідна філософія письменниці поєднує думки про багатство з думками про суспільне благо.

Найбагатший чоловік у Вавилоні.jpgЗмушує замислитися читачів і книжка Джоржа Семюеля Клейсона «Найбагатший чоловік у Вавилоні». Це збірка притч, у яких за сюжетною ширмою історії стародавнього Вавилону ховаються поради з фінансового успіху та добробуту.

Брудні, розбещені багаті чоловіки.jpgУтім, тематика достатку певним чином спостерігається й у творі Лорелін Пейдж «Брудні, розбещені багаті чоловіки». Він демонструє нам складні хитросплетіння багатого життя й кохання, пристрастей і цинічного розрахунку.  

Думай як мільйонер. 17 уроків достатку для тих, хто готовий розбагатіти.jpgКниги про багатих людей, однак, не завжди художні. Нерідко це психологічна, мотиваційна чи навіть аналітична література. Так, видання Гарва Екера «Думай як мільйонер. 17 уроків достатку для тих, хто готовий розбагатіти» зацікавлює читачів, які серйозно досліджують бізнес-психологію.

Думай і багатій.jpgУ подібному ключі звучить і книжка Наполеона Гілла «Думай і багатій», що є напрочуд мотиваційною.

чому нації занепадають.jpgА от дослідження «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства та бідності» аналізує феномен багатства крізь призму історичного та історіософського процесів.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image