Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/zelenyj-zmij-populyarni-knyhy-pro-pyyatstvo-personazhiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Зелений змій: популярні книги про пияцтво персонажів

01.07.2020
Відгук

Палюче обпікає зсередини, тонізує та оживляє, притупляє моральні установки та тиск суспільства чи просто стає хорошою розвагою. Так, ви вже здогадалися, що мова йде про алкоголь. Алкоголь, кажуть, може бути корисним, якщо в міру – так кажуть французи про вино, але абсолютно залежні теж визнають корисність алкоголю і навіть його необхідність. Трохи важче у них з визнанням своєї залежності, але зараз мова не про це. Письменники часто пишуть про героїв, які шукають розраду в алкоголі, а що з того виходить, читайте далі.

Кращі книги про алкоголіків

Три товариші.jpgАлкоголь не просто дає відчуття тотальної впевненості у власних силах чи цілковитого розслаблення, він також допомагає поринути у забуття у скрутних життєвих ситуаціях. Герої французького класика воєнної прози Еріха Марії Ремарка частенько вдаються до такого самолікування. У романі «Три товариші» троє юнаків працюють разом в повоєнний час. Випробувані війною та жахливою безнадією, вони намагаються втекти від реальності за допомогою пляшчини-двох.

Тропік рака.jpgАлкоголізм у художній літературі може свідчити не тільки про боротьбу з депресією після війни, а й про специфічний спосіб сприйняття світу. У творчому та реальному житті Генрі Міллера алкоголю не бракувало. Так само й в його автобіографічному романі «Тропік рака» головний герой поміж блукань та пошуків вихиляє не одну чарчину. Екстравагантне та викличне письмо Генрі Міллера відоме своєю розкутістю описів сексуальних фантазій та походеньок. Тож з Міллером вам буде гаряче та провокативно.

Грай на піаніно п’яно ніби на ударних поки пальці ледь закровоточать.jpgЧи не найбільшим пияком серед письменників вважають американця Чарльза Буковскі. І в поезії, і в прозі відчутно присмак алкоголю, а захмелілі чи абсолютно п’янючі персонажі не знаходять сенсу у житті. Поетична збірка «Грай на піаніно п’яно ніби на ударних поки ледь закровоточать» пронизана деструктивними та трохи божевільними настроями. Шалені ілюстрації Дмитра Цапка та комбінація кривавого червоного, брудного чорного та сніжно-білого витворюють ідеальну палітру, яка підсилює руйнівні настрої автора.

Фієста. І сонце сходить.jpgАлкоголь у літературі неможливо уявити без згадки постаті ще одного видатного пиятика. Ернест Гемінґвей, представник втраченого покоління, часто заливає у своїх героїв літри, десятки літрів алкоголю різних структур та консистенцій. У романі «Фієста. І сонце сходить» група американців вирішують провести іспанську фієсту у Памплоні, де точитимуться криваві бої биків та святкування триватиме протягом семи днів. Головний герой Джейк Барнс безнадійно закоханий у розкуту та гіперсексуальноактивну Брет Ешлі. Незмога їм бути разом та відсутність смислу у житті прирікає усіх героїв роману на заливання алкоголем та упиванням до забуття.

Лицарі пера і чарки.jpgПро культуру випивки в Україні добре знає Юрій Винничук. У книзі «Лицарі чарки та пера» ви вичитаєте про історію випивання та еволюцію культу алкоголю. А якщо цього буде замало, то ви завжди можете звернутись до прози українських письменників, які теж бувають небайдужі до чарівних трунків.

Читайте також: