Збірки поезій із сентиментальними нотками
Почитати вірші, які доводять до мурашок і сліз, іноді хочеться чи не кожному з нас. У такому разі в пригоді стають поетичні збірки. Але часто постає питання: що ж читати. Класичні вірші поетів, яких вже немає в живих, чи сучасну молоду лірику? Ми спробуємо допомогти вам у цьому.
Прекрасна збірка художника і ґравера Вільяма Блейка «Пісні Невинності і Досвіду» — це поезія, випробувана часом. І сьогодні знавці захоплюються авторським світобаченням та незвичайними метафорами Блейка. Він відомий у всьому світі та перекладений багатьма мовами.
Шукаєте глибокі вірші про кохання? Чому б не звернути увагу на збірку «Українська любовна лірика», до якої увійшли українські класики ХІХ–ХХ століть, а також — оригінальні твори незабутнього літературного покоління 1920-х років. Тут ви знайдете вірші, які доводять до сліз!
«Думи і мрії» Лесі Українки — це те, з чим потрібно ознайомитися любителю української літератури. Адже Леся Українка, яку ми вчили у школі, дуже відрізняється від тієї унікальної особистості, якою вона була у реальному житті. Це справжня поетична феєрія жінки, яка шукала нових мотивів у давньогрецьких міфах та європейських творах.
«До і після кави» Олега Купрієнко — незвичайний експеримент, який перетворює каву… на вірші. Поет переконує, що вони змусять вас прокинутися зранку й ожити після затишного царства сну. Адже іноді душа потребує зовсім нематеріальних субстанцій…
Якісна жіноча любовна лірика, в якій звичний для нас світ видозмінюється та викривлюється — це про «каміньсадліс» Ірини Шувалової. Тут оживають мертві матерії і навік замовкають люди, там предмети перетинаються, змішуються між собою й утворюють щось абсолютно нове. Спробуйте на смак «каміньсадліс» і, можливо, ваше ставлення до поезії зміниться.
«Відкривати Тут» Марії Козиренко — це збірка межових станів. Тут читач зможе відчути себе і останньою людиною на землі, і впертися в нескінченну стіну, і згадувати, ким же він є насправді. Авторка переконує, що «Відкривати Тут» — для будь-яких ситуацій. Спробуйте відкрити і ви!
«Оптика Бога» Мар’яни Савки розповість вам про людські почуття з глибини, дивлячись на них і здалеку, і зблизька водночас. Тут можна зазирнути в людську душу і побачити все, чим ми живемо: емоції радості, страху, надії та, звісно, кохання… А ілюстрації Романи Романишин і Андрія Лесіва запропонують вам розгадати свої таємниці, які непомітно переплітаються з віршами.
«Молоко і мед» Рупі Каур — легка та приємна збірка віршів про важке і легке, гірке і солодке водночас. Книжка складається з чотирьох розділів, які мають на меті познайомити читачів з різними видами болю та сердечних мук. Тут причаїлися, звичайно, і любов, але її потрібно ще відшукати. Але, як кажуть: хто шукає — той знайде!
«Розлоге дерево» Олега Лишеги занурює в оригінальний, ні на що не схожий світ поета. Це корпус невідомих віршів автора з його приватного архіву, а також кілька творів із маловідомих джерел. Це модерна література, яка розкриває нам явища з абсолютно іншого погляду, адже вірші Лишеги — це своєрідний образний шифр, який дано розгадати не кожному.
Рекомендуємо також ознайомитися з книгою Богдана-Ігоря Антонича «Книга Лева. Ротації», яку вважають маловідомою класикою української літератури.