Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/zbirky-ekzystentsijnoyi-poeziyi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Збірки екзистенційної поезії

18.06.2020
Відгук

Поезія – це не для всіх. Так вважає більшість. Однак, повірте, причина в тому, що більшість людей просто не знайшли «своє» чи «своїх» в римованих (чи не римованих) рядках. Ми пропонуємо вам 5 збірок поезії, серед яких ви точно зможете знайти щось «своє»

Грай на піаніно п’яно ніби на ударних поки пальці ледь закровоточать.jpg«Грай на піаніно п’яно ніби на ударних поки пальці ледь закровоточать» Ч. Буковскі. Люта справа.
Вірші про людське життя писав Чарльз Буковські. Бунтівник Чарльз до цих пір залишається іконою для втрачених і новознайдених, для щасливих і смертельно страждальних. Він – дійсно особливий, а його поезії нагадують неоковирні етюди перших джаз-виконавців: строкато, незграбно, але незабутньо.

Пісні Невинності і Досвіду.jpg«Пісні Невинності і Досвіду» В. Блейк. П’яний Корабель
«Дорога моя Мамо, в Церкві холодно, а в Пабі приємно, тепло і здорово;..» - так починається один з віршів збірки. Його буденні екзистенційні мотиви лірики сповнюють атмосферою надії на краще життя – тут і зараз, чи десь і потім. Вільям Блейк був не те, що бунтівником (ну, точно не як Чарльз Буковскі), але більше безпристрасним арбітром життя маленьких людей, що не були здатні на самоаналіз. Всі його поезії глибокі, але не раптові, не імпресіоністські. Роздуми, емоції - бурхливі, але витончені у своїй поетичності. Тож, рекомендуємо цю збірку для гурманів, колишніх аристократів і сучасних відчайдух.

Американська молитва.jpg«Американська молитва» Дж. Моррісон. П’яний Корабель
Вірші про свободу — це вірші, передусім, Джима Моррісона. Чим надихався і жив Моррісон? Що його спонукало рухатися і творити? Він залишив по собі величенький спадок текстів, поезій та інших творів. Зрозуміти краще його філософію та відчути дух свободи допоможе збірка його поезій (і не тільки поезій) «Американська молитва».

триста поезій.jpg«Триста поезій» Л. Костенко. А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Нікуди без пані Ліни! Всі її поезії сповнені терпкою любов’ю і чарівною впевненістю у власну силу. Ліна Василівна – це не той митець, що може писати вірші заради самих віршів. Її поезія і її проза – два окремі світи, які є рівноцінно глибокими. Серед її творів є вірші і про життєві цінності, і про принципи, силу, і про крихкість цього світу. Її слова не будуть мовчати, але і написаними, надрукованими вони здаються набагато сильнішими і подекуди радикальнішими за будь-які політичні заяви.

Тамплієри.jpg«Тамплієри» С. Жадан. Книги-ХХІ
«Мова зникає, коли нею не говориться про любов», «З живими краще. Живих принаймні можна порятувати», «Тих, хто помер, не лякає смерть» і ще багато-багато життєвих девізів і настанов, які ми винесли із поезій Сергія Вікторовича, що були в цій збірці. Направду, можна вважати його збірки певним циклом - «Життя Марії», «Тамплієри» та «Антена» - про Бога, війну та життя. Жадан – такий один. Він влучний, сильний та правдивий. Його поезії такі ж, брати і сестри (улюблене звертання Жадана). Ви і самі чудово це знаєте.

Цеглина.jpg«Цеглина» Т. Федюк. Вид-во Богдан
Ми не можемо назвати «Цеглину» збірочкою поезій, бо її назва дана їй недаремно. Це сучасні вірші для душі. В ній – вірші, що писалися впродовж п’ятдесяти років однією людиною. Це певний поетичний щоденник, що увібрав у собі все найяскравіше і найвиразніше із життя Тараса Федюка. Тут є і прихована іронія, і відвертий сарказм, і серйозна лірика, що западає в душу і серце.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту