Виживе найсильніший: книги про Постапокаліпсис
Пост’ядерний світ, книги про війни, космічні катастрофи... Так-так, вам не здається, мова піде про літературу присвячену армагедону в усіх його виявах. Наприклад, культова книга «Метро 2033» Дмитра Ґлуховського переносить у страшне майбутнє після Третьої світової, де люди змушені ховатися в метро, яке тепер слугує прихистком для всіх, хто вижив. Але навіть трагедія не здатна згуртувати людство, тож і під землею утворилися свої держави, що воюють за першість. І серед всього цього головному герою доводиться шукати правду та спосіб порятунку для залишків його народу.
Приклад постапокаліптичноїзарубіжної літератури, книг-бестселерів — доробок Стівена Кінга, а саме цикл «Протистояння». Головні герої існують у світі, де жахливий вірус не пожалів майже нікого. А ті, хто за щасливим збігом має імунітет, вимушені лише спостерігати за загибеллю людства. Однак є й ті, кому вигідна така ситуація. На сцені з’являється таємнича темна сторона, що навертає всіх до своєї віри. І лише найстійкіші зможуть протистояти новій загрозі.
Що почитати про постапокаліпсис нового? На думку спадає свіжий роман Дарії Піскозуб «Машина». Це похмуре техно-фентезі розповідає про часи, коли населення планети повернулося майже до первісного устрою. Та незримим керівником лишається Машина — загадкова конструкція, єдина згадка про колишню добу розквіту. Проте, що насправді стоїть за її пророцтвами та чи варто так сліпо виконувати їх усі?
Книги про постапокаліпсис у топі найкращих — звичне явище. Однією з таких книжок є і «Сімміс» Ніла Стівенсона — приголомшлива космічна історія. Після вибуху Місяця залишки людської раси квапливо покидають планету, аби повернутися на неї лише кілька тисяч років потому. Однак Земля вже не така гостинна для своїх колишніх мешканців. Чи зможуть нащадки пристосуватися до нових умов? Ця драматична, детально пропрацьована фантастика вражає до глибини душі.
Кращі книги про виживання після апокаліпсису розглянемо на прикладі книжки «Бункер. Ілюзія» Г'ю Гоуї. Майже буденно автор описує життя купки тих, кого зберіг у замкнутому просторі невідомий інтелект, що забезпечує і їхню життєдіяльність. Тільки раптово жителі бункеру починають таємничо вмирати. То чи справді такий стабільний цей закритий мікросвіт? Сюжет книги максимально несподіваний, тож точно не розчарує.
Варіант локальних подій майбутнього пропонує розглянути Кевін Баррі у творі «Місто Боуган». Новітня Ірландія, рік 2053. Часи бандитських кланів та колективної влади. Чинний лідер стикається із загрозою внутрішніх протистоянь, бо повернувся його колишній ворог. Це буде випробування на совість і людяність, адже більшість тут є зовсім не тими, ким хочуть здаватися. Тож яка доля чекає на місто, що і так натерпілося за всі часи?
Планета на межі загибелі, жахлива хвороба шириться світом. На порятунок можна сподіватися, тільки якщо хтось погодиться видобути інформацію та зразки із проклятого місця. А хто знає місцевість краще за тих, хто ріс і бував у всіх нетрях, у всіх таємничих ходах? Отже, тепер група волоцюг відповідальна за життя всіх, хто досі живий. Що з того вийшло? Читайте в захопливому творі «Спалене підношення» Іллі Клименка.
Людей поглинули їхні непомірні бажання та політика споживання. Комп'ютерні програми повстають проти своїх творців. Вулицями сновигають вампіри, що харчуються емоціями, оцифровуючи їх. Здається, цей світ приречений і немає за що в ньому боротися. Та один відчайдух таки вірить, що десь жевріє надія, і готовий зробити все, аби це довести. Такий він, фантастичний світ створений польським автором Цезарієм Збєшховським в антиутопії «Голокост F».