Вишуканий ретрофутуризм: топ-5 книг у жанрі стімпанк
Книги жанру «стімпанк» — це і визнана класика, і новинки літератури. Видання цього напрямку вирізняються різноманітною тематикою, але об’єднує їх той фактор, що вони здатні буквально з перших сторінок захопити нашу увагу, вести її за собою, а звивисті віражі сюжету не можуть не вражати. Сам по собі «стімпанк» — це повноцінний ретрофутуризм, коли події минулого з притаманним цьому минулому лоском та шармом подаються в технізованому дусі. Поєднання непоєднуваного — але саме на цьому парадоксі і грає така література. Такі книги фантастики завжди мають попит серед читачів.
Попаданці в стімпанк — це завжди дуже своєрідні герої. Узагалі, персонажі цього жанру нерідко збивають з пантелику чи навіть шокують. Саме так, до прикладу, як герої творів Мʼєвіля Чайни. Цей письменник-фантаст ніколи не приховував, що працює на досить адресну цільову аудиторію й окремі його твори явно розраховані не на всіх. Згадаймо, наприклад, роман «Шрам». Він описує морську подорож, і не на кораблі, а на борту цілого плавучого міста, населеного піратами. Фантасмагорія сюжету вибухає буквально з перших сторінок твору, а химерне поєднання стародавньої магії та ультрасучасних технологій не може не вражати. Сюжет роману буквально насичений фентезійними героями — тут і таємничі інопланетяни, що залишили по собі розлам у земній реальності, і вампіри, і комахоподібні істоти… Не секрет, що в такому «вінегреті» нелегко буде розібратися.
Тему велетенського міста, населеного незвичними істотами, зустрічаємо й у творі Чайни «Вокзал на вулиці Відчаю». Мешканці цього мегаполісу борються з химерними монстрами, що забирають людську пам'ять, напівбожевільні вчені протистоять босам кримінальних синдикатів… Упізнаваний стиль письменника, як завжди, сподобається своїй цільовій аудиторії.
Романи в жанрі стімпанк — це завжди дуже неспокійне читання. Йому аж ніяк не властива розміреність — навпаки швидше вибуховість та непередбачуваність. Саме так, як у книжці Джеймса С.А. Корі «Експансія. Книга 1. І прокинеться Левіафан». Тут і космічна сага, й елементи детективу та бойовика, і відвертого горору. Протистояння між Землею і Марсом — загальний фон сюжету, а експедиції міжпланетних кораблів супроводжуються загадковими пригодами та збройними сутичками.
Макабричний постапокаліптичний сценарій зустрічаємо у творі Філіпа Ріва «Хроники хищных городов. Книга 1. Смертные машины (кінообкладинка)». Світ після потужної техногенної катастрофи, що знищила екологію Землі, а міста-мегаполіси, що вціліли, тепер переміщуються на велетенських колесах… Чи виживе людство і яка страшна таємниця ховається за всім цим? Безперечно, запитань набагато більше, аніж відповідей.
Книжка Володимира Кузнєцова «Закоłот. Невимовні культи» знайомить нас із майбутньою об’єднаною імперією Землі, Місяця та Марсу, котра веде криваву боротьбу проти небезпечних потойбічних істот.
Книги-новинки та класичні твори в жанрі стімпанку можна придбати в мережі магазинів «Книгарня «Є». Вони обов’язково сподобаються шанувальникам фантастики.