Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/vorozhist-ta-borotba-knyhy-pro-okupantiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ворожість та боротьба: книги про окупантів

02.03.2021
Відгук

Війна — одне з найжахливіших явищ в історії людства. Військові романи завжди цікавлять і водночас жахають своїм детальним переказом трагічних подій, які відбувалися раніше чи відбуваються зараз. Про сучасну прозу про війну, яка була і є до сьогодні, ми підготували для вас цілу добірку.

Інтернат.jpg«Інтернат» Сергія Жадана розповідає про січень 2015 року і простого вчителя, який спостерігає, як до його будинку повільно підповзає війна. Він вимушений потрапити на поле бою, побути на лінії фронту, а потім повернутися назад, але вже зовсім іншою людиною.

Крадійка книжок.jpgЗарубіжні книги про війну обов’язково входять до шкільної програми.  Серед екранізованих книг про війну до шкільної програми колись точно потрапить і «Крадійка книжок» Маркуса Зузака. Це історія про Другу світову війну і просту німецьку дівчинку Лізель, яку віддали до прийомних батьків. Вона росте і спостерігає за тим, що відбувається навколо, і водночас вчиться читати… І Слово стане тим, що змінить її назавжди.

Безодня.jpg«Безодня» Влада Сорда — це збірка простих і чесних історій про війну від людини, яка чотири роки воювала в окопах і знає на собі, що таке воєнні дії. Безодня — це те, на що інколи перетворюється війна, вириваючись за межу часу і простору, перетворюючись на щось більше…

100 новел про війну.jpg«100 новел про війну» Бориса Гуменюка — ще одна книга з фронтових полів, яка, однак, розповідає не лише про війну. Тут мають місце і інші важливі речі: кохання і людяність, честь і гідність. Письменник роздумує, що таке справжній патріотизм і якою є людина сьогодні.

Штурм.jpgКнига прозаїка Ернста Юнґера «Штурм» — новела, яка переповідає одну з битв Першої світової війни. Саме тут читач зможе зрозуміти, що відчуває людина, яка перебуває в самому вирі бойових дій, та як війна змінює нас назавжди. Німецький класик змальовує побут і свої відчуття так, що здається, ніби війна — тут і зараз, ніби вона виривається зі сторінок…

Точка неповернення.jpg«Точка неповернення» Дмитра Вербича — книжка для тих, хто цікавиться початком бойових дій на Сході України у 2014-2015 роках. Як їхали на війну перші добровольці? Який вигляд має справжній ворог? Що робити, коли ти відповідаєш не лише за своє життя?

Тил.jpg«Тил» Бориса Гошко намагається поєднати фронт і мирні міста, в яких лише чули про бойові дії. Як буде виглядати таке шалене порівняння? Як жити далі, коли опиняєшся в умовах війни і не маєш змоги щось змінити? Ця книга допомагає зрозуміти переживання людей, які потрапили в таку ситуацію.

Герої, херої та не дуже.jpg«Герої, херої та не дуже» Віталія Запеки — це воєнно-сатиричний роман, який, на відміну від попередніх у цій добірці, зображує воєнний побут у гумористичній формі. Весело про серйозні речі — так описує свій роман сам автор, який побував у вирі війни і бачив, як адаптуються до нових умов колишні бухгалтери, будівельники та артисти.

літо-ато.jpg«Літо-АТО» Олафа Клеменсена розповідає про українців у часи протистоянь. І тут ідеться не лише про сучасні воєнні події, а і про Майдан чи прихід шотландців. Письменник створює свою реальність химерної України й усіх, хто воює за її незалежність і сьогодні.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%