Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/vona-khotila-by-zhyty-na-mankhetteni-tsikavi-knyhy-pro-nyu-york/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Вона хотіла би жити на Манхеттені: цікаві книги про Нью-Йорк

13.04.2021
Відгук

Книги про сучасний Нью-Йорк вирізняються особливою атмосферою – напевно, такою, якою наділене й саме місто. Його дуже часто називають «містом мрії», прагнуть там оселитися та реалізуватися в кар’єрі. Нью-Йорк описаний у численних книжках та фільмах, оспіваний у музичних композиціях. Він давно став певним неформальним символом США й уособленням того комплексу цінностей та поглядів, які називають «американською мрією». Зрозуміло, утім, що це місто далеко не для всіх, воно підійде не кожному і тим паче не кожного прийме, як дорогого гостя. 

Місто дівчат.jpgКниги з історії Нью-Йорка нерідко показують його в ракурсі тих чи інших значущих подій. Так, до прикладу, видання Елізабет Ґілберт «Місто дівчат» розповідає про богемне життя міста напередодні Другої світової війни. Атмосфера веселощів і постійного свята виявляється поверховою та геть позірною.

Нью-Йорк.jpgЗацікавить читачів і роман Едварда Резерфорда «Нью-Йорк». Книжка — буквально історичне полотно, на якому пишеться літопис міста – від заснування й до сучасності. Читач поринає в перипетії минулого, які сприймає крізь призму людських доль.

Великий Гетсбі.jpgІсторична панорама 1920-х років Нью-Йорка, в якій переплітаються сухий закон та розгул мафії, криваві перестрілки та розкішні вечірки, зображена в легендарному романі Френсіса Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі». Багатство і водночас трагізм особистого життя головного героя твору давно ввійшли в масову культуру як певне унаочнення тези «не в грошах щастя». Цей роман – безсумнівна класика.

Ловець у житі.jpgУтім, якщо говорити про класику, в якій фігурує Нью-Йорк, то не можна не згадати твір Джерома Девіда Селінджера «Над пропастью во ржи».

Нью-йоркська трилогія.jpgСучасні книги про Нью-Йорк також здатні викликати зацікавлення до цього міста. Такою є, до прикладу, «Нью-йоркська трилогія» Пола Остера. Її детективний сюжет переплітається з постмодерністським викладом і робить місто певним майданчиком, на якому розгортаються неабиякі події.

Агата Містері. Квест у Нью-Йорку.jpgДетективний напрямок має й книжка Сера Стіва Стівенсона «Агата Містері. Квест у Нью-Йорку». Утім, ця література розрахована на дитячу аудиторію. Її головна героїня стикається з нью-йоркськими загадками, але успішно їх вирішує.

Таємниця Нью-Йорка.jpgУ схожому тоні звучить книжка «Таємниця Нью-Йорка». Вона також належить до дитячої літератури, також має детективне підґрунтя, а тлом для сюжету також полягає «місто щастя». Герої твору під час подорожі Нью-Йорком опиняються в Музеї сучасного мистецтва та стикаються з проблемою оригінальних експонатів і підробок, яка не така вже й проста, як може здатися.

Таємні агенти Близнюки. Крадіжка у Нью-Йорку.jpgЦікаво, що про нью-йоркські музеї та крадіжки в них розповідає і видання «Таємні агенти Близнюки. Крадіжка у Нью-Йорку». Воно розраховане на маленьких читачів.

Пригоди Ермін (дуже завзятої мандрівниці). Крадіжка в Нью-Йорку.jpgНу й коли говорити про літературу цього напрямку, то не можна не згадати видання «Пригоди Ермін (дуже завзятої мандрівниці). Крадіжка в Нью-Йорку». Як бачимо, сучасні твори зарубіжних авторів для дітей часто змальовують це місто.

38 віршів про Нью-Йорк та дещо інше.jpgКниги, дія яких відбувається в Нью-Йорку, не тільки прозові. Приклад тому – видання Василя Махна «38 віршів про Нью-Йорк та дещо інше».Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image