Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/vohni-velykoho-mista-najkrashchi-urbanistychni-romany/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Вогні великого міста: найкращі урбаністичні романи

28.08.2021
Відгук

Образ міста в літературі завжди дуже насичений і непередбачуваний. На відміну від прогнозованої та спокійно-розміреної сільської пасторалі, він по-справжньому «живий», активний, пульсуючий. Мабуть, такими є й герої творів. Особливо ті, що приїхали з провінції підкорювати місто. Вони дуже амбітні та ініціативні, адже прагнуть за всяку ціну закріпитися в нових умовах, утриматися на плаву, реалізувати задум. Українська та світова класика, сучасні твори зарубіжних авторів на таку тему — це завжди дуже цікаві й непересічні видання. 

Місто.jpgУрбанізм в українській літературі давно зайняв своє впливове місце. Напевно, класикою жанру є роман Валер’яна Підмогильного «Місто». Він розповідає історію про сільського хлопця, що приїздить до міста за освітою. Події твору відбуваються в часи НЕПу, і це не могло не позначитися на стилістиці оповіді, деталях сюжету. Перед нами опис життя радянської України в 1920-х роках.

Електрифіковане та українізоване. Українське місто сто років тому.jpgХарактерно, що цим самим рокам присвячена і збірка оповідань «Електрифіковане та українізоване. Українське місто сто років тому».  

Місто з химерами.jpgЦікавить читачів і книжка Олеся Ільченка «Місто з химерами». Вона змальовує київське життя на початку ХХ століття. Перед нами виникають образи відомих представників культури та науки того часу, знамениті архітектурні проєкти, відкриття. Безперечно, вагомим персонажем твору є й легендарний Владислав Городецький, автор «Будинку з химерами».

Львів. Місто що надихає.jpgВидання Юрія Николишина «Львів. Місто що надихає» розказує про Місто Лева. Його своєрідність, архітектура, історичні артефакти, ресторації, кав’ярні та бруківка стали, напевно, предметом культу.

Місто дівчат.jpgКниги про місто нерідко описують неспокійне життя величезних мегаполісів-мурашників. А життя це подібне до карнавалу. Саме так, як у книжці Елізабет Гілберт «Місто дівчат». Нью-Йорк напередодні Другої світової війни, зображений в ній, купався в шампанському, богемних вечірках, пристрастях і нестримній свободі. Однак за цими радощами нерідко приховувалися справжні криваві страждання.

Місто Гріхів.jpgНеоднозначність міського життя, лицемірство і кохання, підступність і вірність переплелися й у книжках Френка Міллера «Місто Гріхів. Том 1. Важке Прощання» та «Місто Гріхів. Том 2. Жінка, за яку варто вбивати». Учинки персонажів цього двотомника не можуть не шокувати, вони дуже часто підважують базові принципи людської моралі – здається, ці люди лише і створені для того, аби ходити по лезу…  Не секрет, що урбаністика — чудовий образ для дуже різної літератури.

П'єр і місто лабіринтів.jpgТак, видання «П'єр і місто лабіринтів. Таємниця Емпайр Мейз Тауер» — дитяча розвивальна книжка з цілим набором лабіринтів, головоломок і квестів.

Місто сімак.jpgА ось твір Кліффорда Сімака «Місто» продемонструє нам класичний канон наукової фантастики.

Бунтівні міста.jpgКниги про міське середовище дуже часто мають науковий чи науково-популярний характер. Таким є й видання «Бунтівні міста. Від права на місто до міської революції» Девіда Гарві. У цьому дослідженні переплелися соціологія, економічна географія, антропологія та інші науки. Безперечно, книжка дуже сподобається академічним вченим.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image