Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/vijskova-literatura-dobirka-knyh-pro-stolitnyu-vijnu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Військова література: добірка книг про столітню війну

15.01.2021
Відгук

Загальнолюдські катастрофи – це не лише стихійні лиха чи землетруси. Бувають лиха значно страшніші. Під час них люди втрачають людську подобу та перетворюються на звірів. Війна – одне з найбільших лих для людства, саме тому письменники завжди рефлексували на тему війни. 

Мистецтво війни.jpgВійськову літературу купити варто не лише тим, хто з охотою читає про жахіття війни, а й тим, хто хоче знайти баланс у власному житті. Класичний трактат про війну та її роль у мирному житті під назвою «Мистецтво війни» давньо-китайського філософа Сунь-дзи розповість про філософію війни.

Фріда і дракон Гай у Франції.jpegСтолітня війна в художній літературі представлена здебільшого історичними романами, однак є й інші способи поговорити про історію. Книга «Фріда і дракон Гай у Франції» Тетяни Прегл Кобе занурить допитливих дорослих та дітей у захопливу подорож історією Франції у постаттях та цікавинках про мистецтво та архітектуру.

Краткая история Франции.jpegСеред книг про столітню війну є історичні дослідження, як-от «Краткая история Франции» Джона Норвіча. Британський історик розповідає про відомих постатей в історії та культурі – Жану д’Арк, Людовика ХІV, Наполеона, а також про менш відомих лідерів. Історія Франції оживає на сторінках книги Норвіча і рясніє неочікуваними фактами.

По той бік війни.jpegЯкщо взяти війну ближчу до нас хронологічно, то варто згадати книги про Першу та Другу світові війни. «По той бік війни» Ірини Жураковської – роман про кохання по різні боки барикад під час Першої світової, перші танки й літаки, втрати та здобутки, які залишаються опісля.

Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним.jpg«Змова диктаторів. Поділ Європи між Гутлером і Сталіним 1939-1941» Андрія Галушки та Єгора Брайляна уміщує аналіз подій, які призвели до Другої світової війни, а також хід війни протягом 1939-1941 років.

У війни не жіноче обличчя.jpgВійна у сухих фактах та подіях незавжди є зрозумілою. Щоб відчути біль жертв війни, рекомендуємо взяти зарубіжну книгу про війну «У війни не жіноче обличчя» білоруської нобелянтки Світлани Алексієвич. Розповіді та свідчення жінок, які пережили Другу світову, втратили чоловіків та синів, але самі продовжували жити, нікого не залишить байдужим.

Долаючи тишу.jpegІнша книга про війну очима жінок – це «Долаючи тишу. Жіночі історії війни» Марти Гавришко. Сповіді жінок, які пройшли війну у ролі зв’язкових, розвідниць, санітарок, воячок, дасть вам розуміння, як це – бути жінкою в часи війни.

Тотальні війни.jpgВійни, голод, геноциди та чистки впливали на становлення сучасної української націй. Яким чином це відбувалося, читайте у книзі «Тотальні війни» Юрія Лібера.  

Гібридна війна.jpegУ контексті останніх подій можемо говорити не лише про класичну війну, основою якої виступає збройний конфлікт. Актуальним є питання інформаційної війни, а також гібридної, у якій разом із фізичною зброєю використовують зброю ідеологічну чи інформаційну. Книга «Гібридна війна» Євгена Магди аналізує природу гібридної війни у історичному, інформаційному та психологічному аспектах.

ВІЙН@ битви в кіберпросторі.jpegКнига «ВІЙН@: битви в кіберпросторі» Шейна Гарріса розповість про особливості кібернетичної війни: створення кіберармії, кібершпигунство та битви у комп’ютерних мережах.

Читайте кращі історичні книги та занурюйтесь в історичний контекст з головою.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%