Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/vid-buri-do-shtylyu-dobirka-marynistychnykh-romaniv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Від бурі до штилю: добірка мариністичних романів

01.09.2021
Відгук

Книги на морську тематику завжди дуже атмосферні. Усі ми любимо море, подорожі, незабутні пейзажі. Така література несе нам зі сторінок свіжість морського бризу, відчуття радості. До того ж мариністика — завжди чудовий фон для всякого сюжету, попри те, чи це пригодницькі твори, чи романи про кохання, чи детективи. Утім, безперечно, далеко не всі такі видання просякнуті мрійливою атмосферою. Адже море буває як лагідним, так і грізним, штормовим, що під час бурі нещадно змітає все на своєму шляху. Воно дуже різне, і такі ж різні представлені тут книжки.

Морський вовк.jpgМорські  романи — нерідко це твори про витривалих героїв, що сміливо йдуть назустріч труднощам. Бурі, корабельні катастрофи, шторми — які тільки проблеми їх не випробовують! Беззаперечним класиком у цьому разі є, безперечно, Джек Лондон. Його роман «Морський вовк» — визнана класика світової літератури. У творі ми зустрічаємо похмурий корабель і постійно невдоволеного капітана Вовка Ларсена, який, здається, мало не знущається з власної команди. У нього досить своєрідне егоїстично-безжальне бачення життя, та чи змінить такі погляди важкий рейс?

Морське вовченя.jpgТрішки перегукується з романом Лондона і твір Томаса Майн Ріда «Морське вовченя». Його головний герой — 12-річний хлопчик, котрий мріяв про море… Та що там мріяв — марив морськими подорожами, і саме заради них одного разу заховався на трюмі корабля, що вирушав у далекий рейс. Однак морське життя виявилося далеко не таким радісним і романтичним, і лише колосальна сила волі не лише підтримувала героя, а й, по суті, рятувала йому життя.

П’ятнадцятирічний капітан.jpgКниги про мореплавців — це насамперед творчість легендарного Жуля Верна. Згадаймо, до прикладу, роман «П'ятнадцятирічний капітан». Історія юного підлітка, який через загибель команди корабля взяв на себе керування ним, не може не вражати. Головний герой буквально зачаровує своєю хоробрістю та силою духу.

Діти капітана Гранта.jpgТакими ж сміливцями є персонажі іншого роману Верна — «Діти капітана Гранта». Епопея про пошуки зниклого капітана неодноразово екранізувалася та відома, напевне, кожному з нас. 

20000 льє під водою.jpgКнижка «20000 льє під водою» дуже перегукується з романом «Діти капітана Гранта» в сюжетному плані. Вона розповідає історію загадкового капітана Немо.

Таємничий острів.jpgА завершує цю трилогію твір Верна «Таємничий острів». Це розповідь про п’ятьох своєрідних робінзонів ХІХ століття.

Айседора Мун їде на море.jpgКниги про літо й море мають дуже широку цільову аудиторію. Так, дітям подобаються видання Гарріет Мункастер «Айседора Мун їде на море» та Марії Парр «Воротар і море». У цій літературі поєдналися пригоди й неповторний дух літніх канікул.

Про море мены розкажи.jpgА ось книжки Ельчіна Сафарлі «Про море мені розкажи» та Ернеста Гемінгвея «Старий і море» — це філософське вдумливе читання для дорослої публіки. Вони допомагають переоцінити миті життя, задуматися над його сенсом, відвернутися від повсякденних (нібито важливих, але насправді таких дріб’язкових) турбот. І, зрештою, знайти себе у вирі буття…


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту