Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/ubyvchyj-trunok-knyhy-pro-otruyennya-holovnoho-personazha/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Убивчий трунок: книги про отруєння головного персонажа

13.01.2021
Відгук

Отрути в літературних творах дуже часто є незмінним елементом сюжету. Як художня деталь, вони вносять широку палітру емоцій та підійдуть і до трилеру, й до історичної драми. Не секрет, що проблема отруєння прийшла в мистецтво з повсякдення. Відомо, що саме таким шляхом дуже часто вбивали монархів, політиків, котрі мали вплив, та навіть конкурентів за спадок. Зрозуміло, що це викликало численні варіації в літературі, музиці та живописі.

Гамлет, принц данський.jpgКниги, в яких головний герой помирає, дуже часто обігрують у сюжеті питання отруєння. Класичним взірцем даного напрямку є «Гамлет, принц данський» Вільяма Шекспіра. Назва цієї книги говорить сама за себе, адже стала справжнім каноном світової літератури. Численні втілення у театральних постановках і кінематографі, рефлексії філософів, істориків, літературознавців – постать Гамлета така популярна і, в той же час, така загадкова. Вона ніби вислизає з нашого повноцінного всеохоплюючого аналізу і в цьому плані чимось нагадує Мону Лізу з однойменної картини Леонардо да Вінчі. У своїй безсмертній п’єсі Шекспір дуже детально висвітлив питання отруєння. Так, Гамлет і Лаерт отруєні шпагою, Клавдія вдаряють отруєним лезом, а Гертруда випиває отруєне вино. Критики завжди відзначали певну безповоротність дії цього твору, ніби сама доля безапеляційно відсилає на смерть його героїв. І досі «Гамлет» є об’єктом дуже прискіпливої уваги та служить наріжним каменем так званого «шекспірівського питання».

Морфій.jpegСумні книги про любов також нерідко обігрують проблему отруєння. Варто згадати роман Щепана Твардоха «Морфій». Його дія відбувається у Польщі 1939 року, коли щойно почалася Друга Світова війна. Головний герой дуже любить свою Батьківщину, але тепер вона окупована і його життя, здається, позбавлене всякого сенсу. Він опиняється на роздоріжжі між продовженням боротьби та наркотично-сексуальними втіхами, в темні водойми яких періодично поринає. Втім, такі втіхи аж ніяк не роблять його щасливим. Твір дуже глибокий і символічний. Він демонструє, що як речовинами ми отруюємо своє тіло, так і поневіряннями отруюємо власну душу – і невідомо, що з цього страшніше.

Пригоди Шерлока Холмса.jpgКниги, які не залишать вас байдужими, торкаються численних проблем життя. Так, проблематика отруєнь простежується у збірці Артура Конан Дойла «Пригоди Шерлока Холмса». Знаменитий детектив розслідує кілька таких справ, найбільш показовими з яких є «Пістрява стрічка» та «Знак чотирьох». У першій одна з героїнь померла від укусу змії, у другій – наявна смерть від отруєних дротиків. Незважаючи на складність злочинів, Холмс блискуче справився з їх розкриттям. Часто проблеми отруєнь торкалася у своїх детективах і Агата Крісті.

Кишеня, повна жита.jpegТак, в книзі «Кишеня, повна жита» її героїня міс Марпл розслідує загадкове вбивство підприємця Фортеск’ю. Його було отруєно під час сніданку і ця смерть, здається, вигідна всім членам цієї багатої, але дуже ворожої родини. Шляхом співставлення фактів та гіпотез, міс Марпл зуміла вийти на злочинця.

І не лишилось жодного.jpgСмерть від отруєння наявна і в книзі Крісті «Десять негритят». Цей справжній трилер і досі вражає та захоплює нас одночасно. Цю та іншу зарубіжну прозу українською мовою варто придбати у «Книгарні «Є».Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%