Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/svitove-vyznannya-knyhy-shcho-otrymaly-literaturni-nahorody/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Світове визнання: книги, що отримали літературні нагороди

10.11.2020
Відгук

Щиголь.jpgКращі книги з преміями чи без все одно залишаться кращими. Та невимовно тішить, коли справді якісна література виборює топові місця та нагороди. «Щиголь» Донни Тарт є довгоочікуваним книжковим дитям авторки, над яким вона працювала довгих десять років. Та результат вартий того, адже ця історія про підлітка, чиє життя після вибуху у музеї виявилося пов’язаним із загадковою картиною є ідеально пропрацюваною, без жодної зайвої деталі.

години.jpg«Години» Майкла Каннінгема – теж приклад книги, яку не оминули літературні премії. І недарма, бо цей роман вирізняється глибокою філософією та реалізмом. Тут сплітаються життєві шляхи трьох зовсім різних жінок. І через їх непересічні історії розкривається особистість Вірджинії Вулф, щояк раз працює над створенням книги «Місіс Делловей». 

Лінкольн у бардо.jpgКниги-лауреати премій іноді дивують навіть досвідчених критиків та читачів. Так і твір Джорджа Сондерса «Лінкольн у бардо» спантеличує і захоплює водночас. Завдяки уривчастій структурі автор переплітає істину з вигадками, надаючи можливість прозвучати десяткам голосів з реального світу та із «бардо» – своєрідного чистилища, де усвідомлюєш свій земний шлях. Вперше історія президента Лінкольна була розказана саме так.

Коротка історія семи вбивств.jpgСеред історичних детективів заснованих на реальних подіях теж є книги-переможці премій. «Коротка історія семи вбивств» Марлона Джеймса переносить на Ямайку 20-го століття, де народилася зірка реггі Боб Марлі. Не усім була до вподоби його бунтарська натура та любов до батьківщини і чисельні замахи на його життя були тому доказом. Саме ці жахливі випадки і лягли в основу епічного роману ямайського автора. 

Вузька стежка на далеку північ.jpgХудожня література і книги загалом є важливою складовою формування світогляду, вони допомагають поглянути на дійсність під іншим кутом. Пройшовши «Вузькою стежкою на далеку північ» під розмірену оповідь Ричарда Фленегана ви потрапите у Бірму і Таїланд часів Другої світової, між якими каторжники у нелюдських умовах мусили будувати залізницю. Твір просякнутий загальним трагізмом із присмаком надії.

Життя Пі.jpg«Життя Пі» Яна Мартела є притчею про віру, випробування долі, пошук справді важливих речей у цьому світі. Вона повна філософських роздумів про можливість вибору, пошук Бога у собі та шанс на щасливе життя. Хай навіть ти лише маленький хлопчик у човні разом із дикими тваринами посеред Тихого океану, ти все одно лишаєшся господарем своєї долі. 

Англійський пацієнт.jpgІ книга «Англійський пацієнт» Майкла Ондатже, і фільм за її мотивами є володарями чисельних нагород у своїх сферах. З перших же сторінок ви зрозумієте чому, бо ця прониклива історія справжньої любові в умовах військових дій залишить слід у вашій душі. Місце, де перетнулися шляхи сестри милосердя, колишнього злодія, сапера та безіменного пораненого воїна змінить їх назавжди. 

Залишок дня.jpgМеланхолійний роман «Залишок дня» Кадзуо Ішігуро перенесе вас у мальовничу, але похмуру Англію двадцятого сторіччя та познайомить із відданим слугою у маєтку британського джентльмена. Вперше за довгі роки вирушивши у мандрівку, він занурюється у спогади, що лише розбурхують застарілий внутрішній біль. І, можливо, йому вдасться побачити, яким буває життя без страху помилок та жалю за минулим. 

Список Шиндлера.jpgПронизлива розповідь про жахи єврейського геноциду під час війни та промінь надії, який являв собою власник фабрики у Кракові ховається під лаконічною обкладинкою твору Томаса Кініллі «Список Шиндлера». Заснований на реальних спогадах одного із врятованих приречених із гетто, цей роман вражає силою та щирою емоційністю, що ховається за образами героїв.

Прощавай, зброє.jpgРоман «Прощавай, зброє!» Ернеста Гемінгвея є потужною літературною бомбою сповільненої дії, адже кожен рядок тут ріже без ножа і навіть не можеш уявити чим усе закінчиться. Це розповідь про щастя, спотворене війною. Про звичні радощі, які можна легко втратити. Про патріотизм без гасел та показної хоробрості.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%