Світло в кінці тунелю: книги про перемогу добра
Література про добро зігріває наші душі та надихає на правильні вчинки. Вона має справжній цілющий ефект та виконує терапевтичну функцію. Такі книги знайомі читачам ще зі школи, з дитинства, але і в дорослому житті вони аж ніяк не втрачають своєї актуальності. Згадаймо, як нас вчили справедливості, добру і чуйності. На жаль, в дорослому житті ми зіткнулися з геть протилежними речами, але якщо хороші правильні книги популяризувати, то, може, і добра стане більше?
Твори з гарними вчинками дуже часто належать до світової класики. Згадаймо книжку Александра Дюма «Робін Гуд». Історія про хороброго й благородного лісового розбійника, що ґрунтується на реальних фактах, підкорила серця читачів. Відомо, що ця постать ставала об’єктом для численних літературних та кінематографічних інтерпретацій.
Книги про добро та милосердя охоплюють украй різні теми. Так, видання Гаррієт Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома» розповідає про непросте життя чорношкірого населення Америки часів рабства. Цей роман сповнений драматизму та досить психологічно важких моментів, однак він усе ж таки дарує відчуття надії на те, що добро та милосердя обов’язково переможуть.
Проблематика подібного характеру простежується і в книзі Шарлотти Бронте «Джейн Ейр». Її головна героїня – дівчина-сирота, що з дитинства зазнала жорстокості та поневірянь. Труднощі буквально переслідували її, однак не зуміли зламати. Головна героїня не скам’яніла серцем і, попри всі випробування, лишилася чуйною. Її шлях – чи не найяскравіший приклад перемоги добра. Багата на таку проблематику творчість Чарльза Дікенса.
Так, однойменний герой книги «Девід Копперфілд» дуже схожий своєю долею на Джейн Ейр. Він також був жертвою домашнього насилля, і вже в дорослому житті буквально відвойовував своє місце під сонцем.
Не можна не згадати роман письменника «Пригоди Олівера Твіста». У ньому дуалізм добра і зла виходить на безпосередньо соціальну площину. Головний герой твору, зазнавши поневірянь, спершу опинився на дні суспільства, але завдяки власній наполегливості зумів звідти вибратися.
Ну і, безперечно, не можна не згадати легендарний роман Дікенса «Різдвяна пісня у прозі». Ця філософська притча буквально вражає своєю глибиною та не втрачає актуальності й у наш час. Добро і зло можуть мати виразне суспільно-політичне забарвлення.
Саме це демонструє нам книга Василя Бикова «Альпійська балада». Драматизм сюжету все ж доносить до читача життєствердний фінал. Утім, на щасливий результат варто сподіватися завжди.
Труднощі минуть, а сподівання винагородяться здобутками – саме так, як у повісті Олександра Гріна «Пурпурні вітрила».
Книги, що вчать добру, дуже часто спрямовані на дитячу аудиторію. Так, у зимові свята дуже актуальним стане видання Мікеле Дʼіньяціо «Таємна робота Санта-Клауса».
Воно розповідає про однойменного новорічно-різдвяного персонажа, котрого звільняють з його казкової роботи. Варто згадати і книгу «Моє Різдво. 12 історій про дива, які поряд».
Її оповідання дозволять повірити в перемогу добра та різдвяне чудо. Цю та іншу дитячу літературу купити можна у Книгарні «Є».