Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/svitlo-v-kintsi-tunelyu-knyhy-pro-peremohu-dobra/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Світло в кінці тунелю: книги про перемогу добра

29.01.2021
Відгук

Література про добро зігріває наші душі та надихає на правильні вчинки. Вона має справжній цілющий ефект та виконує терапевтичну функцію. Такі книги знайомі читачам ще зі школи, з дитинства, але і в дорослому житті вони аж ніяк не втрачають своєї актуальності. Згадаймо, як нас вчили справедливості, добру і чуйності. На жаль, в дорослому житті ми зіткнулися з геть протилежними речами, але якщо хороші правильні книги популяризувати, то, може, і добра стане більше?

Робін Гуд.jpgТвори з гарними вчинками дуже часто належать до світової класики. Згадаймо книжку Александра Дюма «Робін Гуд». Історія про хороброго й благородного лісового розбійника, що ґрунтується на реальних фактах, підкорила серця читачів. Відомо, що ця постать ставала об’єктом для численних літературних та кінематографічних інтерпретацій. 

Хатина дядька Тома.jpgКниги про добро та милосердя охоплюють украй різні теми. Так, видання Гаррієт Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома» розповідає про непросте життя чорношкірого населення Америки часів рабства. Цей роман сповнений драматизму та досить психологічно важких моментів, однак він усе ж таки дарує відчуття надії на те, що добро та милосердя обов’язково переможуть.

Джейн Ейр. Золота полиця.jpegПроблематика подібного характеру простежується і в книзі Шарлотти Бронте «Джейн Ейр». Її головна героїня – дівчина-сирота, що з дитинства зазнала жорстокості та поневірянь. Труднощі буквально переслідували її, однак не зуміли зламати. Головна героїня не скам’яніла серцем і, попри всі випробування, лишилася чуйною. Її шлях – чи не найяскравіший приклад перемоги добра. Багата на таку проблематику творчість Чарльза Дікенса.

Девід Копперфілд.jpgТак, однойменний герой книги «Девід Копперфілд» дуже схожий своєю долею на Джейн Ейр. Він також був жертвою домашнього насилля, і вже в дорослому житті буквально відвойовував своє місце під сонцем.

Пригоди Олівера Твіста.jpgНе можна не згадати роман письменника «Пригоди Олівера Твіста». У ньому дуалізм добра і зла виходить на безпосередньо соціальну площину. Головний герой твору, зазнавши поневірянь, спершу опинився на дні суспільства, але завдяки власній наполегливості зумів звідти вибратися.

Різдвяна пісня у прозі.jpgНу і, безперечно, не можна не згадати легендарний роман Дікенса «Різдвяна пісня у прозі». Ця філософська притча буквально вражає своєю глибиною та не втрачає актуальності й у наш час. Добро і зло можуть мати виразне суспільно-політичне забарвлення.

Альпійська балада.jpgСаме це демонструє нам книга Василя Бикова «Альпійська балада». Драматизм сюжету все ж доносить до читача життєствердний фінал. Утім, на щасливий результат варто сподіватися завжди.

Пурпурні вітрила.jpgТруднощі минуть, а сподівання винагородяться здобутками – саме так, як у повісті Олександра Гріна «Пурпурні вітрила».

Таємна робота Санта-Клауса.jpegКниги, що вчать добру, дуже часто спрямовані на дитячу аудиторію. Так, у зимові свята дуже актуальним стане видання Мікеле Дʼіньяціо «Таємна робота Санта-Клауса».

Моє Різдво. 12 історій про дива, які поряд.jpgВоно розповідає про однойменного новорічно-різдвяного персонажа, котрого звільняють з його казкової роботи. Варто згадати і книгу «Моє Різдво. 12 історій про дива, які поряд».

Її оповідання дозволять повірити в перемогу добра та різдвяне чудо. Цю та іншу дитячу літературу купити можна у Книгарні «Є».


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту