Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/stezhynka-do-mudrosti-krashchi-filosofski-knyhy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Стежинка до мудрості: кращі філософські книги

11.11.2020
Відгук

Філософія інтригувала найспрагліші уми з давніх-давен. Усім нам кортить іноді пороздумувати над сенсом життя чи пофілософствувати про все на світі. Однак, щоби робити це розумно, варто почитати світових філософів та набратися багажу знань.

Філософські книги, які варто прочитати

Мистецтво любові.jpgКниг з філософії є сила-силенна, проте сьогодні поговоримо про ті, прочитати які мусить кожен, хто відчуває причетність до цариці усіх наук. Про природу любові та свободу людини вправно пише сучасний мислитель Еріх Фромм. Книга «Мистецтво любові» розповідає про те, що любов – це велике мистецтво, опанувати котре можна лише завдяки терпінню і бажанню змінюватися. У праці «Втеча від свободи» ви дізнаєтесь про категорію свободи та разом з автором подумаєте, чому декотрі люди уникають свободи.

Мистецтво жити.jpgФілософські есеї про життя та людину у світі можуть захопити тих, хто любить медитативне читання. У книзі «Мистецтво жити» Андре Моруа ви знайдете цікаві роздуми французького письменника про людину та світ довкола неї, а також настанови автора, які можуть знадобитись і вам. Збірка есеїв від франко-бельгійського письменника та філософа Моріса Метерлінка під назвою «Життя бджіл» розкриває глибокий символ життя людини: за аналогією до бджіл мислитель розкриває призначення людини – як бджоли збирають мед, так і ми збираємо духовні плоди протягом усього життя і не лише для себе, а й для наступних поколінь.

Чорний лебідь.jpgНові книги з філософії рясніють різноманітними векторами осмислення життя людини у сучасному світі. Сучасний філософ Насім Талеб досліджує феномен чорного лебедя у книзі «Чорний лебідь». 

Розмисли. Наодинці з собою.jpgПоміж класичних філософських книг для саморозвитку виокремлюємо праці класичних давньогрецьких та давньоримських мислителів. Книга «Розмисли. Наодинці з собою» Марка Аврелія, величного римського імператора, передає думки про життя, насолоду та багатство людини. Філософ закликає жити в теперішності та долати перешкоди та страх. У праці іншого давнього філософа Луція Сенеки «Діалоги» читач зможе не лише дізнатися більше про філософію стоїцизму, а й отримати поради від успішного керівника та могутнього імператора, а разом з тим і сильної особистості, для того, щоб осягнути душевний спокій та віднайти щастя.

Чарунки долі.jpgСучасні українські мислителі теж осмислюють буття людини та все, що з ним пов’язано. Вахтанг Кебуладзе у книзі «Чарунки долі» роздумує над тим, як нелінійні зв’язки та неоднакові думки утворили цілісне філософське знання та різноманітні способи осягнення світу людиною. У розмовах про видатних філософів та їхнє бачення автор знаходить своє розуміння того, що таке краса, розум, мислення та існування. Інший український філософ та письменник Тарас Лютий аналізує природу шаленців, пророків, які випереджали свій час, у книзі «Корабель шаленців».

Якщо послухати мудреців.jpgКниги з філософії пишуть не лише академічні філософи, часто найглибша мудрість лине з уст мислителів від природи, як от Мирослава Дочинця. «Якщо послухати мудреців..» уміщує концентрат філософії людини, яка бачила на своєму шляху багато всього.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image