Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/shche-mak-roste-v-holovi-knyhy-pro-ne-duzhe-rozumnykh-personazhiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ще мак росте в голові: книги про не дуже розумних персонажів

01.09.2020
Відгук

Довгий час рідкісними розумовими здібностями автори нагороджували в основному детективів. Звичайно, адже де ще, як не в умовах пошуку злочинця можна повною мірою розкрити всю глибину розуму персонажа. Та й сам по собі геніальний персонаж, дивний та з родзинкою викличе великий інтерес читача. Але не тільки детективи проявили себе на сторінках книг як надрозумні люди.

Книги про розумних і дурних персонажів

Квіти для Елджернона.jpgНайяскравіші книжкові персонажі приваблюють читачів не тільки своєю харизмою, а й інтелектуальними здібностями. У романі «Квіти для Елджернона»  Деніел Кіз пропонує нам дослідити шлях від людини з особливими потребами до людини, яка має геніальні здатності. Головному герою, Чарлі, розумово відсталому хлопцю, роблять операцію на мозку, що приводить до його поступового здобуття мудрості та розуму, якого немає у більшості людей. Ми спостерігаємо цей перехід через щоденник, який для достовірності досліду просять вести вчені піддослідного кожен свій день. Книга зворушує, дивує та читається на одному подиху.

Легендарний Пуаро.jpgЩе один яскравий персонаж у світовій літературі — детектив Еркюль Пуаро. Книга «Вбивство у «Східному експресі». Це, мабуть, найбільш інтригуючий детектив у творчості Агати Крісті. Подорож в елітному потязі перетворилась на місце злочину, коли вночі він зробив вимушену зупинку, так як рейси занесло. Саме в цей момент було вбито багатого американця. У процесі розслідування Еркюль Пуаро почав вивчати минуле вбитого чоловіка по імені Ретчет і клубок почав розплутуватися. Також стає відомо, що правда не завжди лежить на поверхні і деякі проблеми пускають своє коріння далеко в минуле. Рекомендовано для прочитання всім, хто хоче пірнути у світ інтриг та розслідувань, у світ детектива Пуаро.

таємнича історія біллі міллігана.jpgНеоднозначний літературний герой постає перед нами у творі «Таємнича історія Біллі Міллігана» Деніела Кіза. Варто знати, що ця книга заснована на реальних подіях. Сюжет розповідає неймовірну історію Біллі Міллігана, першої у світі людини, яку суд визнав невинним у злочині, по причині наявності у нього дисоціативного розладу особистості. У свідомості Біллі існують 24 окремі, повноцінні особистості. У кожної своя історія, свій характер, свої бажання та особливості.

Загадковий нічний інцедент із собакою.jpgСучасна художня література багата на шедеври із яскравими особистостями. Роман «Загадковий нічний інцидент із собакою» розповідає історію Крістофера, особливого, інтелектуально обдарованого підлітка, який мріє стати астронавтом. Він завжди говорить правду, не посміхається та може довгий час пробути на самоті, нічого не їсть і  ненавидить жовтий колір. Іноді він кричить, стогне, не виносить, коли до нього торкаються та може навіть за це вдарити. Одного разу Кріс під час однієї зі своїх нічних прогулянок знаходить сусідського пуделя вбитим, але хлопчик навіть не підозрює, який клубок таємниць йому доведеться розплутати.

Франкенштейн, або Сучасний Прометей.jpgСвітова література містить у своєму доробку готичний роман «Франкенштейн, або Сучасний Прометей», у якому йдеться про молодого та допитливого вченого, який живе з думкою про те, щоб створити життя. Так Франкенштейн створив по шматочках монстра і оживив його. Але як тільки експеримент зазнав успіху, хлопець зрозумів,  що створив зло. У ту ж ніч почалися всі неприємності великого генія.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image