Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/shchaslyvyj-kvytok-knyhy-z-syuzhetom-pro-potyahy-ta-zaliznytsi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Щасливий квиток: книги з сюжетом про потяги та залізниці

10.06.2020
Відгук

Кожен день ми всі стикаємось з потягами — метро чи приміський, поїзди далекого слідування або проста зустріч на вокзалі. Мерехтливі вогні та масивні металеві двигуни допомагають нам не лише пересуватись, а й стають сюжетом для низки художніх творів, якими зачитується весь світ.

Вбивство у «Східному експресі».jpgТвори, пов'язані з дорогою, підсвідомо асоціюються з книгами Агати Крісті — визначної англійської письменниці, класика детективного жанру. «Вбивство у Східному експресі» - це синтез елегантного захопливого сюжету та невагомого тексту, де з кожним прочитаним рядком автор руйнує всі ваші підозри, відкриваючи нові деталі слідства. Містер Ретчетт, підозрілий пан, що мандрує потягом, просить детектива Пуаро стати його охоронцем, та не отримує схвальну відповідь. Десь в глибині Балкан, вночі, коли грає заметіль, окрім нервової затримки на всіх чекає звістка про смерть Ретчетта, знайти вбивцю якого доручено Пуаро.

Поїзд о 4 50 з Педдінґтона.jpgЯкщо попередню книгу Ви вже прочитали, або маєте велике бажання доторкнутись до інших цікавинок творчості Агати Крісті, то наступну книгу про залізничний транспорт, подорожі, злочин, та звісно ж, грандіозне розслідування відомої на весь літературний світ міс Марпл Вам прочитати необхідно! Місіс Мак-Гілікаді, героїня книги «Поїзд о 4:50 з Педдінґтона», під час поїздки потягом стає свідком жахливого вбивства. На паралельній гілці, через вікно потяга жінка бачила чоловіка, який душив дівчину. Що робити, якщо ретельний розгляд злочину Скотленд-Ярдом безрезультатний, а жодні обшуки не виявили тіла? Міс Марпл це так не полишить, тому починає власне розслідування.

Як прокласти залізницю.jpgКниги про паровози запрошують маленьких читачів у мандрівку минулим, де разом з інженером-механіком Максом Резнером нас очікують залізничні колії та винахід парового двигуна! Бестселер чеського письменника Мартіна Содомки «Як прокласти залізницю» - це геніальна технічна казка, де художня історія про життя та пригоди головного героя поєднались із цікавинками про залізницю. Як конструюють локомотиви та прокладають тунель у скелі? З яких частин складається двигун потяга? Авторські ілюстрації та якісний сюжет, що поєднав технічні таємниці паровозів та цікаву історію життя та кохання інженера Макса стануть відмінним подарунком для зацікавленої технікою дитини від 8-ми років.

Підземна залізниця.jpgХудожні книги про залізницю — це не обов'язково пригоди та захопливі мандрівки.
Книга  Колсона Вайтхеда «Підземна залізниця» — це історія про щемливі часи рабовласництва у Сполучених Штатах та боротьбу з нею. Історія Кори, на долю якої випала тяжка, безпросвітна праця на плантаціях Джорджії шокує історичною точністю і реальністю. Наважившись тікати, дівчина потрапляє на “Підземну залізну дорогу” - таємничу підпільну систему, що організовувала втечі та переміщення рабів зі штатів півдня на північ та до Канади. Мандруючи з головними героями, кожен з нас на шляху до омріяної свободи познайомиться зі священиками та політичними діячами, чи просто небайдужими людьми, що всіма силами прагнули посприяти порятунку людей. Така допомога рабам була вельми ризиковою, особливо у південних територіях, де рабовласники та державці не церемонилися з темноношкірими. Створений автором сюжет багатогранно та чуттєво передає тогочасну суспільно-політичну атмосферу, нашаровуючись на гірке зображення тогочасного рабства.

Дівчина у потягу.jpgКниги про подорожі в потягах – це не лише пригодницькі історії, де з прозорих вікон чарують гірські пейзажі, а швидкість, що розрізає повітря, дарує насолоду від мандрівки. Для Рейчел, героїні книги «Дівчина у потягу» щоденні подорожі — це спосіб відволіктись від проблем з особистим життям, сповненим алкоголю та розчарувань, адже, вдивляючись у будиночок молодої пари біля залізниці, де вона колись жила з коханим, уява героїні малює яскраві спогади та мрії про щасливе життя. З депресивних роздумів та рівного сюжету, неначе хуртовина, здіймається закручена історія вбивства, в якій закривавлений одяг та незрозумілі уривки з пам'яті грають не на користь Рейчел.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту