Привиди минулого: топ-3 книги про історичних осіб
Найкраще вчитися на помилках своїх попередників, особливо якщо мова йде про керування державою та вплив на світовий порядок. Саме тому усі, хто причетні до політології, розпочинають занурення в основи політології та закони формування політики з книг з політології для початківців, а саме – основоположних праць від визначних мислителів та про великих лідерів, які творили історію.
Історичні книги, які варто прочитати
Розуміння політики та принципів керування державою розпочинається з осягнення основ. Політичний трактат «Держава» від давньогрецького філософа Платона є книгою про владу та вплив, з якої варто розпочинати. Унікальність цієї книги полягає у тому, що попри те, що написана вона була у 360-370-і роки до н.е., впливу свого не втрачає і досі. Філософ показує ідеальну державу у діалогах та розмовах Сократа, свого вчителя та взірця, зі співрозмовниками в будинку оратора Кефала у Піреях (місто поблизу Афін). Разом з головними засадами ідеальної держави Платон висловлює своє ставлення до багатьох речей у світі. Автор роздумує про природу справедливості та людське щастя, боягузтво та сміливість, слабкодухість та потужне волевиявлення, вплив митців та філософів на устрій держави, а також роль сім’ї, дітей та жіноцтва у повноцінному функціонуванні держави.
Зарубіжна література з політології чудово занурить вас у теоретичні засади політології. Однак політику треба оцінювати на практиці, тож пропонуємо вам проаналізувати роль видатного політика Вінстона Черчилля разом з книгою Боріса Джонсона «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію». Вінстон Черчилль був на посаді прем’єр-міністра Великої Британії у буремний час світових воєн та нового поділу територій між державами у 20 столітті. Ексцентричний та харизматичний чоловік, блискучий оратор, глибоко переконаний гуманіст і лавреат Нобелівської премії з літератури – це далеко не всі амплуа великого лідера. Більше про те, як Черчилль вплинув на світовий лад та яким чином зумовив хід історії, читайте у книзі.
Книги про державу обов’язково включають біографії видатних державців, серед яких історії правління знаменитих римських цезарів. Книга «Життєписи дванадцяти цезарів» від римського історика Гая Светонія Транквілла оповідає про дванадцять справедливих та безжальних, відважних та слабкодухих, жадібних та милосердних керівників, які тримали в руках владу над величною Римської імперією. Здавалося б, оксюморонне поєднання високих моральних цінностей та найниціших та найменш достойних рис аж ніяк не може характеризувати великих правителів, однак реальність саме така: поруч з великою ідеєю існує й безжальна жорстокість, а найсильніші та найсправедливіші лідери стають зажерливими тиранами, отримавши необмежену владу.
Сподобалася підбірка? Більше книг про принципи правління та державотворення шукайте на нашому сайті.