Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/naukovi-knyzhky-pro-zhyttya-majbutnoho/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Наукові книжки про життя майбутнього

06.10.2020
Відгук

Двадцять перше століття здається вам буремним часом і ви абсолютно не уявляєте, що може трапитися протягом наступних ста років? Науковці та мислителі намагаються передбачити, що буде з нами в майбутньому. Письменники-фантасти створюють карколомні сюжети, в яких людство захоплюють роботи або ж воно потерпає від глобальних катастроф. Нам з вами поки незрозуміло, хто з них правий і чиї передбачення справдяться. Проте з легкістю можемо оцінити, на чиєму боці раціо.

Людина-розумна.jpgПрогресивні думки антрополога та історика-медієвіста Юваля Ноя Харарі завоювали мільйони прихильників по всьому світу. Книга «Людина розумна» принесла популярність та визнання досліднику. Та якщо у першій книзі Харарі говорить про розвиток та еволюцію людства та причини утвердження виду Homo Sapiens як панівного, то вже у наступних книгах «Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього» та «21 урок для 21 століття» науковець говорить про те, яке майбутнє нас очікує.

Homo Deus.jpgКнига «Homo Deus» розповідає, яким чином на людство впливають війни, чума і голод. З розмахом науково-технічного прогресу люди хочуть не лише покращити умови життя, а й продовжити своє існування і проживати хоча б у півтори рази довше.

Майбутнє розуму.jpegАмериканський науковець японського походження Мічіо Кайку також досліджує імовірні вектори розвитку людства. У книзі «Майбутнє розуму. Наукові спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект» Мічіо Кайку розповідає про особливості людського та штучного інтелектів. Дослідник відкриває майбутні можливості людського мозку, занурюючи читача в захоплюючий світ наукових відкриттів у галузі нейробіології та фізики.

Фізика майбутнього.jpgІнша книга Мічіо Кайку під назвою «Фізика майбутнього» досліджує три великі наукові революції: квантову механіку, біогенетику та штучний інтелект. Автор розповідає, яким чином ці теорії вплинули на уявлення про світ та життя людей. Яким стане світ у 21 столітті і чого нам варто остерігатися, читайте у книгах Мічіо Кайку.

хто знає яким буде майбутнє.jpgУ книзі «ХЗ. Хто знає, яким буде майбутнє» популяризатор науки та дослідник Тім О’Райлі роздумує, яким буде майбутнє людства. Технологічні інновації, штучний інтелект та «big data» обіцяють непередбачувані зміни у житті людства. Але як скерувати шалений розвиток технологій на благо людства і забезпечити щасливе майбутнє, підкаже автор у книзі.

Шосте вимирання. Неприродна історія.jpgМи все говорили про технологічні можливості людства та майбутнє технологій. Проте людина як біологічний вид, на жаль, призвела до зникнення багатьох інших видів тварин і рослин. Книга Елізабет Колберт «Шосте вимирання. Неприродна історія» розповідає про п’ять доісторичних хвиль вимирання живих організмів. Авторка обґрунтовує думку про «шосте вимирання», спричинене діяльністю людини. У графіках та таблицях журналістка показує, яку величезну кількість видів рослин і тварин було знищено людиною, і прогнозує, скільки видів ще зникне з лиця Землі.

Майбутнє – таке близьке у футуристичних оповідях і таке далеке водночас. Яким воно буде і чого нам слід чекати, шукайте у книгах, а поміж тим не забувайте, що ми можемо самі обрати, яким воно буде.


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту