Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/najvplyvovishi-knyhy-pislyavoyennoho-periodu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Найвпливовіші книги післявоєнного періоду

01.06.2020
Відгук

Війна – чи не найбільше потрясіння для усіх. Вона не несе жодного позитиву, тільки горе, смуток, руйнування, скалічення життів людей, народів, суспільства. Але будь-яка війна колись завершується. І тоді починається період відновлення, адаптації до нових реалій. Але найголовніше, починається процес осмислення, усвідомлення, рефлексії та висновків попереднього воєнного досвіду. Література найкраще справляється з такими завданнями. Тому сьогоднішня добірка про книги, які намагаються максимально осмислити найбільшу трагедію людства.

Книги про повоєнний період

Ніч у Лісабоні.jpgКниги про війну вбирають у себе увесь біль того жаху, який спричинюють воєнні дії. Звісно, якщо це не книги, які пропагують війну як щось позитивне та хороше. Особливо цінні твори тих письменників, які безпосередньої стали свідками, жертвами чи учасниками кривої борні. Еріх Марія Ремарк зайвого представлення не потребує. Його роман «Ніч у Лісабоні» сповнений боротьби людини за власне життя, драматизмом особистих доль героїв. Трагізм, сподівання та надії у романі ще довго не полишатимуть ваші думки.

Пастка-22.jpgДеякі книги повоєнні про війну спрямовані на відвернення можливості наступних воєнних дій. «Антивоєнний» роман «Пастка-22» Джозефа Геллера використовує сатиру, абсурд, чорний гумор, щоб донести всім поколінням про безглуздість війни, військового життя чи бюрократії. Читаючи «Пастку-22» ви сміятиметься, але той сміх буде крізь сльози. «Бойня номер п’ять» Курта Воннеґута – роман про бомбардування Дрездена і втому усіма від війни. Воннеґутівська манера викладу, фантастичний стиль, сатира та пародія тільки підсилює антимілітарний настрій тексту.

Чи це людина.jpgЛітература повоєнного часу викриває чимало злочинів проти людяності воєнного періоду. Книжки «Чи це людина» Прімо Леві, «Людина у пошуку справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Франкла дозволять читачам побачити жорстокі реалії «життя» у концтаборах. Очима авторів, які самі пройшли через все це пекло, побачити життя, голод, приниження, виживання, смерть, відшукати надію у зовсім безнадійному місці та не збожеволіти. Ці книжки  страшні своєю правдивістю, але вони вчать нас розуміти справжню цінність людини та людського життя.

Американська пастораль.jpgАле література післявоєнного періоду не тільки вивертала всю темінь війни на зовні. Вона також закарбовувала зображення повоєнного життя: його реалій, викликів, усіх сподівань на яскраве та безпечне майбутнє. Такими словами можна описати роман «Американська пастораль» Філіпа Рота. США після війни, головний герой суцільне втілення «американської мрії» – емігрантська сім’я, престижне навчання, розширення успішного сімейного бізнесу, статки, багатство дружина-красуня та найкраща у світі донька. Ідеальний світ, який одного дня рухне від нових ворогів Америки та всього світового порядку. Роман чудово змальовує настрої епохи великих ілюзій та сподівань.

Більше подібних книг ви зможете знайти у розділі, де можна знайти післявоєнну світову літературу.


Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту