Маленький дослідник: кращі книги з хімічними та фізичними експериментами
Запрошуємо вас у книжковий світ хімічних та фізичних експериментів, що покажуть, який насправді цікавий світ довкола нас і скільки ще в ньому незвіданого.
Наукові та художні книги про хімію і фізику
Такі енциклопедії для школярів середнього віку як «Дитяча енциклопедія науки» Джайлса Сперроу неодмінно стануть гарними помічниками у навчанні. Адже ця книга вміщує у собі ключові факти із різних галузей наукового світу, зокрема особливості хімічних речовин, фізичних явищ, деталі будови та фізіології тіла людини. З допомогою цього видання дитина навчиться аналізувати інформацію, пов’язувати певні деталі між собою та вибудовувати цілісні уявлення про функціонування навколишнього середовища. А великі яскраві ілюстрації дозволять ще краще зрозуміти поданий матеріал.
А якщо ми вам скажемо, що існують художні та науково-популярні книги в одному флаконі? Таким вдалим поєднанням може похвалитися видання Юлі Смаль «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся». Після кожної цікавої історії, де Лесь та його родина дізнаються щось нове з чарівного світу хімії, на читача чекає незвичайний експеримент, який легко виконати в домашніх умовах, бо він потребує лише звичних складових. Усі пояснення напрочуд зрозумілі, а правила безпеки, що супроводжують кожен опис досліду зроблять пізнання наук легким і комфортним.
Якщо ви шукаєте творчі книги для дітей, що не обтяжували б складними термінами, але і допомогли познайомитися із точними науками, то неодмінно зверніть увагу на «Елементарно! Науковий детектив» Майка Барфілда. Разом із кумедним слідчим по особливим справам дитина зануриться у розслідування, де головними підозрюваними є хімічні елементи періодичної таблиці. Допомагатимуть їм у цьому помічники, що у дотепній формі розкажуть цікаві факти з життя відомих учених, розкриють таємниці будови Всесвіту та пояснять, як провести вражаючі наукові експерименти прямо вдома із застосуванням підручних засобів.
Енциклопедії для дітей, купити які часто хочеться, іноді грішать перевантаженням інформацією, що ускладнює розуміння прочитаного маленькими дослідниками. Та «Фізика. Наука в коміксах» Ларрі Гоніка та Арта Гафмана повністю нівелює таку проблему, оскільки увесь матеріал тут міститься у вигляді смішних коміксів та діалогів між героями, що стикаються із різними фізичними явищами. Читаючи цю книжку дитина побуває в усіх історичних епохах, що ознаменувалися великими відкриттями в області фізики.
«З Ейнштейном у рюкзаку» Андрія Бачинського – чудовий синтез науки та художньої розповіді. За сюжетом кілька однокласників мандрують у гори аби файно відпочити, але кілька нещасних випадків ставлять під загрозу не лише сам похід, а й їхні життя. Діти змушені самостійно рятуватись, маючи при собі лише кілька особистих речей та власні знання з фізики, що і допомагають їм долати усі перешкоди. При кожному розділі є пояснення використаних фізичних термінів, а ілюстрації чудово доповнюють описи засобів, що їх використовували герої твору.