Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/majbutnye-vtilene-pysmennykamy-fantastamy-u-knyzhkakh/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Майбутнє, втілене письменниками-фантастами у книжках

02.08.2021
Відгук

451 градус за Фаренгейтом.jpgТвори Рея Бредбері часто згадують як кращі сучасні фантастичні книги, ними зачитуються і школярі і дорослі. «451 градус за Фарентгейтом» демонструє альтернативне майбутнє, де уся увага людства поглинута переглядом дурнуватих шоу, скрізь блимають екрани, а до інтелектуального розвитку нікому немає діла. Книжки тут просто спалюють, проте один примірник вдається врятувати і ті знання падають у родючий ґрунт свідомості, що породжує загальний бунт.

Ми.jpgФутуристичні книги у виконанні Євгенія Замятіна – щось неймовірне. Антиутопія «Ми» переносить у максимально раціональний світ, де немає місця спонтанності та емоціям, немає імен та особистостей. Як же в таких контрольованих інкубаторських умовах проросло зерня надії та любові, що не має шансу вижити? І до чого призведе всеохопна віра у правильність дій Єдиної держави?

Ачелерандо.jpgШукаєте непересічні книги, фантастику 2019-2020 року? «Ачелерандо» Чарльза Стросса вражає кількістю наукових ідей та динамікою розвитку сюжету, що швидко набирає обертів. Три покоління однієї сім’ї виживає у кіберпанк-світі, де технології правлять усім. Та тільки саме від їх вчинків залежатиме майбутнє людства.

Цивілізація статус.jpgАвтором одних із кращих книг жанру «фантастика» 20-21 століття є Роберт Шеклі, його твори входять і до шкільної програми. «Цивілізація статусу» – гарний приклад продуманого науково-фантастичного всесвіту, куди потрапляє колишній землянин у якості в’язня. Та триватиме це недовго, адже там рідко хто живе більше трьох років. Проте обраним доля таки дає шанс побачити дім та майбутнє. 

Ехопраксія.jpgФантастичні книги Пітера Воттса відрізняються хитросплетінням сюжетних ліній та магічною атмосферою. У книзі «Ехопраксія» волею випадку разом опинилися вчений-біолог, вампір, ченець та зомбі. Людська подоба та спільна мета – єдине, що їх поєднує, адже вони мають дослідити сигнал від позаземної цивілізації. Що з того вийшло читайте у цьому інтригуючому творі, що є 2 частиною циклу.

Голос.jpgФеміністична фантастика «Голос» від Крістін Далчер пропонує страшний варіант майбутнього, де жінок обмежили в усіх правах, в тому числі і в можливості говорити більше ста слів на день. Головна героїня переконана, що такі варварські закони неприпустимі для прогресивної держави, тож стає на шлях війни за право голосу.

Зоряний корсар.jpgПовна протиріч науково-фантастична проукраїнська книга, через яку автор Олесь Бердник потрапив до в’язниці за радянських часів  – це «Зоряний корсар». Герої так чи інакше усіма діями борються за свою свободу, духовну та фізичну. Тут є і любов, і подорожі, і надзвичайні відкриття, і детектив. Автор пропонує уявити, якою могла б бути альтернативна історія.

Стіна.jpgАндрій Цаплієнко у книзі «Стіна» зіштовхує між собою два протилежні світи, два народи, один з яких навіть після апокаліпсису прагне розвиватися, а інший загруз у власних страстях. У образах цих соціумів добре проглядаються національні особливості українців та росіян, перегукуючись із сучасним станом речей, торкається теми війни, що робить твір дуже актуальним. 

Валеріан та Місто тисячі планет.jpgПрихильникам кінематографу та літератури щастить, адже у вражаючого спец ефектами фантастичного фільму Люка Бессона існує крутезна новелізація від Крісті Голден. «Валеріан та Місто тисячі планет» розповідає про важливу місію двох спецагентів, в ході виконання якої вони розкрили змову темної сторони, яка загрожувала усьому Всесвіту. 

Межа людини.jpgЗалишки людства дрібками проживають на віддалених планетах після загибелі частини Сонячної системи, в тому числі і Землі. Здавалося б, усе найстрашніше позаду. Проте мандрівник з минулого приносить звістку, що змінює увесь хід подій. Ким є людина у величезному космічному просторі і де кордон, за який не можна заступати? Дізнавайтеся у книзі Ігоря Сіліври «Межа людини».

Читайте також: