Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/korolivskyj-hambit-knyhy-u-yakykh-tsentralne-mistse-zajmaye-hra-v-shakhy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Королівський гамбіт: книги, у яких центральне місце займає гра в шахи

02.02.2021
Відгук

Книги про настільні ігри – література для справжніх інтелектуалів. Вони збагачують наш світогляд, розвивають низку корисних навичок та й просто допомагають із приємністю провести дозвілля. Треба виділити, зокрема, книги про безпосередньо настільні ігри, що мають характер довідниково-навчальної літератури, та книги, в яких настільні ігри вплетені в художню канву насправді захопливого твору. Безперечно, завжди центральне місце тут займають шахи. Ця древня гра відома по всьому світі й давно стала визнаною та класичною. Шахи вважають і спортом, і мистецтвом, і наукою водночас. Вони допомагають стратегічно мислити, створювати багатоходові комбінації та нестандартно підходити до вивчення питань. 

Вибрані романи Туман. Абель Санчес.jpgШахи в класичній літературі займають дуже вагоме місце. Так, варто згадати роман Мігеля де Унамуно «Святий Мануель Добрий, мученик». Його персонаж дон Сандальо – вправний шахіст. Цей твір розрахований на читача-інтелектуала. Він входить до збірки романів автора «Вибрані романи: Туман. Абель Санчес. Тітка Тула. Святий Мануель Добрий, мученик». Беззаперечна класика — і знаменита «Шахова новела» Стефана Цвейга. Цей зразковий твір новелістики автора — вишуканої, семантично складної та художньо багатої.

Малое собрание сочинений.jpgШанувальникам творчості Цвейга сподобається його виняткова збірка «Малое собрание сочинений».

Аліса в Країні Чудес.jpgНу і класичним став роман-казка Льюїса Керрола «Аліса в Країні Чудес». Тема шахів займає в ньому центральне місце. Багато читачів даремно вважають цей твір дитячим, однак він порушує досить складні дорослі проблеми. Цю класичну літературу купити в Україні можна у Книгарні «Є».

Клуб невиправних оптимістів.pngХудожні книги про шахи відрізняються своєю неабиякою цікавістю. Так, варто згадати твір Жана-Мішеля Генассії «Клуб невиправних оптимістів». Гра в шахи постає в ньому тлом для змалювання бурхливого життя паризької молоді початку 1960-х. Ми ніби поринаємо в атмосферу інтелектуальних дискусій, сподівань і розчарувань, настільних ігор, вишуканої музики.

Турецький гамбіт.jpgТематика шахової боротьби проглядається в романі Бориса Акуніна «Турецький гамбіт». Утім, вона має більше символічний характер, оскільки полем для гри виступає російсько-турецька війна 1877 року, а фігурами – вишукані спецагенти того часу.

Пригоди шахового солдата Пєшкіна.jpgМолодшому поколінню неодмінно сподобається книга Юхима Чеповецького «Пригоди шахового солдата Пєшкіна». Вона стане чудовим подарунком для дитини.

Шахова абетка.jpgКупити книги про шахи варто і тим батькам, котрі прагнуть навчити цієї гри своїх дітей. У такому разі можна згадати кілька напрочуд корисних видань: Іван Величко «Шахова абетка», Ольга Духновська «Мудрі шахи», Анатолій Георгієв «Шахи» та Інна Романова «Шахи для дітей». Це – чудова розвивальна література. Вона в простій та доступній формі навчає дитину грі в шахи. Книжки збагачені наочними прикладами партій та дають змогу сформувати навички стратегічного, системного і критичного мислення. Безумовно, вони стануть прекрасним і незабутнім подарунком для молодшого покоління.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту