Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyzhkova-derzhava-khudozhni-knyhy-pro-medychni-zaklady-ta-patsiyentiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книжкова держава: художні книги про медичні заклади та пацієнтів

22.10.2020
Відгук

Хвороби, на жаль, є невід’ємною частиною нашого життя. Було б цікаво прочитати, скажімо, книгу про лікаря-стоматолога чи любовний роман про лікаря просто через те, що вони знають усі секрети людського організму, а своє життя присвятили рятуванню життів. Але одна справа, якщо ми хворіємо на нежить, і зовсім інша – якщо це проблема психічного характеру. Психлікарні та пацієнти з шизофренією завжди викликали жвавий інтерес людей, на цю тему існують сотні досліджень, фільмів та книжок.

Книги про психлікарні

таємнича історія біллі міллігана.jpgІ почнемо ми з відомого твору «Таємнича історія Біллі Міллігана» Кен Кізі – книги, яка перевернула відношення багатьох людей до хвороби множинної особистості. Біллі Мілліган – це реальна людина, в свідомості якої жили понад 20 різних персон. Через прикрий випадок він потрапляє до в’язниці, де його хворобу виявляють – але чи можна йому вірити? Якою була справжня історія життя цього незвичайного чоловіка? Саме це намагається зрозуміти Кен Кізі, який дійсно відвідував Біллі і записував його історію. Надзвичайно цікава та захоплива пригода в глибини людської підсвідомості нікого не залишить байдужим.

Шпиталь Преображення.jpgЩе однією надихаючою класичною книгою про лікарню, є «Шпиталь Преображення» Станіслава Лема, включений у п’ятий том повної збірки романів Лема від видавництва Богдан. Це перша книга з трилогії автора «Невтрачений час», який розповідає історію молодого лікаря психіатричної лікарні в Польщі часів Другої світової війни.

Під скляним ковпаком.jpg«Під скляним ковпаком» – це єдиний роман Сильвії Плат, в якому ведеться мова про психічний розлад (великий депресивний розлад) молодої жінки і про те, як вона з цим жила і страждала. Сама книга написана в далекому 1963 році, за кілька років до самогубства письменниці. Складна і неоднозначна історія, яка дійсно сталася в реальності і призвела до справжньої трагедії.

Вероніка вирішує померти.jpgНаступна книга нашого ТОПу також про психічний розлад жінки, але ця історія – з щасливим фіналом. «Вероніка вирішує померти» Пауло Коельйо – це роман про відродження любові до життя. Головна героїня Вероніка вирішує померти, але їй це не вдається, і вона потрапляє до психіатричної лікарні. Здається, доля подарувала їй ще один шанс, але тут вона дізнається, що жити їй лишилося зовсім небагато… І тільки тут Вероніка починає розуміти, що таке життя, і яке це щастя – просто існувати.

Притулок.jpg«Притулок» Меделін Ру – це справжнє детективне розслідування і зовсім нетиповий роман для такого жанру. Ден – звичайний підліток, який потрапив на літні курси для обдарованих у дивний будинок з замурованими коридорами і підвалами. Через деякий час після прибуття дітей починають відбуватися дивні події. В бібліотеці Ден з друзями знаходять загадкові фотографії і розуміють, що їм доведеться провести справжнє розслідування, інакше вони можуть ніколи не повернутися додому. Адже це страшне місце, з якого раніше ніхто ніколи не повертався…

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image