Книги, які варто прочитати жителям мегаполіса
У ритмі швидкого руху міста дуже легко загубити свою ідентичність та втрапити у пастку суму та депресії, бачачи довкола лише сірі стіни та щоденну рутину. Та варто потрапити до рук вдалій книжці, що надихне по новому поглянути на всепоглинаючу урбанізацію і розкаже про інші сторони містянського життя – відразу все довкола заграє свіжими яскравими фарбами.
Книги про існування людини в місті
Згадуючи книги з урбаністики, на думку відразу приходить "Акупунктура міста" Жайме Лернера, архітектора, сучасного вченого-урбаніста. Це приємною мовою описаний досвід перетворення промислового бразильського містечка на квітучий осередок комфорту для містян. Автор проводить аналогію між помірною швидкістю вводимих змін та особливим методом китайського голковколювання, що є уособленням обережного лікування та високої його ефективності.
Країнознавство та урбанізм у літературі завжди допомагає глибше пізнати нові місця навіть не виходячи з дому. "Мій Токіо у свята і будні" Олени Кулінич поведе вас у незвідану Японію з її незвичною кухнею та старовинними традиціями, колоритом Токіо, що нагадує високотехнологічний мурашник, де при цьому кожен закуток дихає національною ідентичністю. Авторка ділиться неписаними правилами життя японців, описує їх особливе уміння милуватися красою, розглядаючи менталітет жителів країни Вранішнього Сонця через призму свідомості українців, яким є чому повчитися один у одного.
Підтримує тему конфлікту сільського та міського життя і сучасна художня література. Книги для підлітків, такі як "Дівчина з міста" Олени Рижко надихають легше сприймати зміни в оточенні, які саме трапилися з головною героїнею. Дівчина змушена була переїхати в село, стикнутися із відсутністю зручностей, що є у місті, із негараздами у новому колективі. Та обов'язково знайдеться той самий, близький по духу, що змінить життя на краще.
Інтелектуальний роман "Цілодобова книгарня містера Пенумбри" Робіна Слоуна, де влучно поєднані урбаністична чіткість та химерна чарівність, відразу заманює влучними описами вуличок Сан- Франциско. А далі - ще й історією колишнього веб-дизайнера, що почав працювати у незвичайній книгарні, куди ходять дивні відвідувачі за таємничими книжками. Розгорнувши одну з них, герой потрапляє у вир неочікуваних подій світу, де важко відрізнити реальність від вигадки. Чи вдасться йому випірнути звідти? Фінал твору обов'язково вас здивує.
Збільшення об'ємів кам'яних джунглів за останні сто років зробило свою справу - суспільство спіткала чергова соціально-економічна криза, виною якої є саме прогресування урбанізації. Річард Флорида у своїй "Кризі урбанізму" аналізує непропорційну "суперзірковість" великих міст та надає прогнози щодо подальшого розвитку подій у світі. Описує також і важливість комунікації творчих людей із пульсом міського ритму життя, функціональність взаємодії стартапів та можливостей, які надає їм урбанізація.
Читайте також: