Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyhy-shcho-staly-osnovoyu-dlya-brytanskykh-filmiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги, що стали основою для британських фільмів

12.06.2020
Відгук

Класична та сучасна література представників Британських островів має величезну кількість якісних та захоплюючих творів, якими зачитуються мільйони людей у всьому світі!
Сага про Полдарків, Джейн Ейр, Шерлок Холмс — це лише малий відсоток визначних цікавих творів, з якими знайома більшість українських читачів. Наш блог підготував добірку різнопланових книжок, які вже втілилися в кінематографі, або цілком заслуговують на екранізацію.

Північне сяйво.jpgКращі екранізації сучасних книг та мультфільмів можна перелічувати годинами, та щоб не гаяти Ваш час, пропонуємо відразу поринути у дивовижну історію «Північного сяйва» сера Філіпа Пулмана, на якій базується фентезі-фільм «Золотий компас». У ньому змальовано дивовижний світ, де переплелись наука та магія, а серед людей живуть відьми, відмеді-воїни з міцними обладунками та інші фантастичні тварини. Дванадцятирічна Ліра мешкає  в Оксфорді разом з дядьком лордом Азріелем, який збирається організувати експедицію на Північ — адже саме у тих суворих та дивовижних місцях знайшли загадковий Пил. Під час чергової мандрівки, магістр Азріель віддає Ліру на виховання місіс Колтер, загадковій пані, що відвозить дівчину до Лондона. Намагаючись втекти від жінки, яка видає себе за іншу особу, героїня потрапляє до бродячих циган, котрі приглядали за дівчинкою від самого початку. Разом з новими знайомими, на нас чекає небезпечна мандрівка на північ, щоб визволити дітей, яких таємничі «жерці» викрадали з усієї Англії.

Місіс Делловей.jpgШедеври англійської літератури, звісно, краще читати мовою оригіналу, адже отримати задоволення від автентичного змісту та славетного англійського гумору можна лише так. Один з найвишуканіших романів Вірджинії Вулф «Місіс Делловей», англійською - «Mrs Dalloway (Wordsworth Classics)», увійшов до списку «100 кращих книг двадцятого століття» за версією Times. Ця книга — мандрівка одним днем з життя головної героїні, під час якого авторка майстерно змінює оповідачів, змушуючи сюжет грати різними спогадами, не порушуючи основного змісту. Історії життя та відносин головних героїв зображуються через думки та почуття. Роздуми щодо буття та смерті, думки про кохання та власне минуле на сторінках цієї книги майстерно злилися з цікавими персонажами у гармонійний сюжет, який описує звичайний липневий день 1923 року.

Айвенго dfkmnth.jpgХудожні книги про Англію — це квінтесенція захопливих історичних романів, де боротьба із непокірною знаттю переплелась з особистими долями героїв, пригоди яких чарують читачів не одне покоління. «Айвенго» — один із найкращих творів англійського письменника Вальтера Скотта, динамічний та піднесений сюжет якого огортає історією пригод славетного лицаря короля Річарда Левового Серця Айвенго, життя якого сповнене турнірів та магічного духу Англії: звичаї та описи фантастичних пейзажів, одягу та колоритних персонажів дають змогу відчути сувору середньовічну епоху та поринути у ненапружене романтичне читання.

Спогади про Другу світову війну.jpgКниги англійських письменників — це не лише сімейні саги та романи, а й трагічні історії боротьби. Книга сера Вінстона Черчилля «Спогади про Другу світову війну» входить у рейтинг «100 найкращих книг усіх часів» за версією журналу Ньюсвік, і занурює читача у яскраве зображення політичних та історичних передумов воєнних подій, оцінених Черчиллем як «Непотрібна війна». У цій книзі про Британію та тогочасний суспільний порядок загалом, автор детально аналізує роль британців у протистоянні з Німеччиною після падіння Франції та інших європейських країн, доповнюючи власні роздуми документальними цитатами щодо ситуації в державі на початку Другої світової. Змістовний та легкий, сюжет книги побудований хронологічно, що дозволяє сформувати критичну думку про буремні події та передумови тієї жахливої війни, починаючи з 1919 року. Розлога думка автора охоплює події до форсування Рейну та післявоєнних роздумів, що на сторінках цієї праці доповнюються картами та схемами.


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image