Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyhy-pro-samodostatnikh-ta-mudrykh-personazhiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги про самодостатніх та мудрих персонажів

23.07.2020
Відгук

Набивати ґулі на лобі – це ефективний спосіб навчитися життєвої мудрості, однак значно приємніше переймати життєву мудрість від тих, хто її примножував усе життя.

Мудрі книги для чоловіків

Якщо послухати мудреців.jpgКнигу філософа та письменника Мирослава Дочинця “Якщо послухати мудреців...” можна вважати справжньою книгою серед усіх книг. Автор створив квінтесенцію мудрості та одкровень буквально на 200 сторінок. У вигляді крилатих висловів та просто розумних припущень з “якщо” філософ подає мудрість не одного покоління мудреців, дбайливо перейняту та передану нам в застосування. Кожне висловлювання відображає  відсторонено-споглядальну позицію письменника, а також навчає, як бути, коли нас оточує безліч “якщо”.

Вчення дона Хуана.jpgМудрі герої літературних творів стають воістину великими авторитетами серед чоловіків та жінок. Однак герої, котрих обвиває туманна маловідомість, викликають не менший інтерес до своєї особи. Знамените “Вчення дона Хуана” від відомого філософа та мислителя Карлоса Кастанеди описує навчання філософа у індуїстського шамана.  Дон Хуан – мудрий шаман, який ділиться нетиповими для індійських шаманів знаннями. Хоча й малоймовірно, що події книги справді мали місце у реальному світі, ідеї Кастанеди вже встигли завоювати мільйони прихильників по всьому світу.

Діалоги.jpgДобрі літературні герої подають приклад дбати про своїх близьких та любити, істинні мудреці запропонують звернутися до себе, роззирнутися і перевірити, як ви встигаєте брати від життя те, що хочеться. Видатний стоїк Луцій Анней Сенека у живій бесіді з читачем висловлює свої погляди на життя у книзі “Діалоги”. Сенека навчає жити легко і ловити мить. Інакше життя промайне перед очима, а душу збурюватимуть зайві турботи та хвилювання. Філософ говорить про скінченність людського життя, спокій душі, дозвілля мудреців та багато інших аспектів нашого духовного життя. Найважливіше те, що Сенека пояснює: неможливо бути досконалим тут і тепер, але потрібно впевнено та методично наближатися до вершини і кожен наступний день проживати так, щоб його можна було вважати кращим за попередній.

Втеча від свободи.jpgНаостанок, поговоримо про свободу та можливості її реалізації з філософом та письменником Еріхом Фроммом. Книга “Втеча від свободи” розповідає про філософську категорії, навколо якої й досі продовжують точитися запеклі суперечки. Особливість погляду Фромма у тому, що мислитель розповідає про негативну та позитивну свободу, досліджує еволюцію свободи та наголошує на важливості самореалізації. Еріх Фромм стверджує, що свобода – це відповідальність. І як будь-яка відповідальність, свобода може стати тягарем для декотрих індивідів. Саме тому вони зрікаються її. 

Більше найхаризматичніших персонажів книг, а також висловлювань мудреців, філософів та мислителів шукайте на сторінках книг, представлених у розділі зарубіжна класика: топ. Навчайтесь на чужих помилках, дійте мудро та збагачуйтесь духовно!

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%