Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyhy-pro-istorychni-potryasinnya-ta-politychni-konflikty/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги про історичні потрясіння та політичні конфлікти

05.08.2020
Відгук

чому нації занепадають.jpgДо книг з політології, що потрапили у світовий список рекомендованих до прочитання, потрапило і видання  «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства та бідності» Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона. Це - цілісна наукова праця, присвячена історіям розвитку одних країн та занепаду інших. Автори аналізують, які історичні події стали стресом для певних націй, що саме впливає на економічний та соціальний розвиток, як вибудувати якісний державний менеджмент. Основна теза тут вдало аргументується та підкріплюється чисельними прикладами, що робить читання легким і захопливим.

Нові книги з історії

Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним.jpgЩо ж до книг про політичні інтриги, то «Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941»  Андрія Галушки та Єгора Брайляна є прикладом якісної та неупередженої літератури, що розповідає про трагічну частину історії майже всього світу – Другу світову війну.  У шести розділах авторам вдалося відобразити процес зародження та розвитку європейського конфлікту між двома лідерами країн, які крім державних інтересів переслідували ще й кожен власні. Детальні описи та посилання як на українські, так і на зарубіжні джерела, додані коментарі, фото та копії карт роблять цю книгу  максимально об’єктивним дзеркалом тогочасних жахливих подій.

Витоки політичного порядку.jpgКраща книга для політика, що бажає глибоко проаналізувати становлення політичних устроїв у різні історичні періоди та зробити об’єктивні висновки, це однозначно доробок Френсіса Фукуями «Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції». Беручи за основу три догми, на яких базується будь-який державний устрій, автор розмірковує над тим, чому певні країни досягли розквіту, а інші лишились далеко позаду, які політичні конфлікти ставали вирішальними для існування певних країн. У книзі прослідковуються усі етапи еволюції політичного порядку, кожну тезу підкріплено розгорнутими прикладами. Читання цієї фундаментальної праці легким не назвеш, та знання, що вона подарує, того варті.

Ми були солдатами... і молодими.jpg«Ми були солдатами... і молодими» Гаролда Ґ. Мура і Джозефа Л. Ґелловея – не одна з тих книг про політику, що лиш сухо подають факти. Тут за кожним словом стоять живі люди, учасники в’єтнамської війни. Протягом десятиліття автори вивчали архіви та свідоцтва тих страшних подій, аби вивести з тіні незаслужено забутих вояків, живих і загиблих, які й досі стикаються із осудом та зневагою від власних земляків. Під час читання неначе опиняєшся разом із тими молодими хлопцями у нелюдських умовах тропічних джунглів, під танками та обстрілом з повітря. На них випробовували та вдосконалювали нові методи ведення війни, а солдати тим часом прагнули одного – за будь-яку ціну довести свій патріотизм та допомогти розквітнути новій Америці.

1986. Чорнобильські хроніки.jpg«1986. Чорнобильські хроніки» Сергія Трохима не схожа на звичайну книгу про історичні конфлікти чи потрясіння. Це данина великій трагедії, що спіткала Україну та стала поворотним моментом в історії Радянського Союзу. На тлі життя журналістів та відео операторів тут відображені хроніки катастрофи, тяжкі випробування та страждання, що спіткали ліквідаторів, а також тих, хто проживав у майбутній зоні відчуження.

Читайте також: