Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/klasychni-knyhy-shcho-podilyat-vashe-zhyttya-na-do-ta-pislya/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Класичні книги, що поділять ваше життя на «до» та «після»

10.08.2020
Відгук

Недарма існує цілий пласт літератури, яку називають класичною. Генії минулих століть, вочевидь, таки щось знали, бо їхні книги цікаво читати і в двадцять першому столітті. Що ж саме обрати, якщо виникло бажання осягнути мудрість минулого та почитати книги безсмертної класики? Сьогодні ми постараємось з цим розібратися. 

Книги, які варто прочитати

Гордість та упередження.jpgЯкщо ви шукаєте класичні романи про любов, то не пропустіть славнозвісну «Гордість та упередження» Джейн Остін, роман, який свого часу спричинив справжній фурор у суспільстві. Зворушлива і реалістична історія кохання зі складними психологічними портретами людей тієї доби цікаво читається навіть зараз. Адже і сьогодні людина схильна до гордощів та упереджень, а непорозуміння між закоханими виникали і будуть виникати завжди. Цей роман вважається одним із найпопулярніших серед усієї літературної спадщини письменниці, його не раз екранізували. 

1984.jpgПісля «1984» Джорджа Орвелла ваш світ точно зміниться, адже цей роман по праву є одним з найвизначніших творів минулого століття. На жаль, багато що з далеких передбачень письменника дійсно відбулося. Це моторошна антиутопія, де існує Міністерство правди, де все життя регламентовано і контролюється невидимим оком Великого Брата. Як і в багатьох системах, тут знаходиться люди, які йдуть проти. Чи впораються бунтівники з цим величезним механізмом влади, чи їх підімне під нею остаточно? Читайте – такий фінал важко передбачити.

Пурпурні вітрила.jpg«Пурпурні вітрила» Олександра Гріна – це одна з тих класичних надихаючих книг, після яких починаєш вірити в казку. Зворушлива історія про дівчинку Ассоль, яка вірила у свою мрію і про того, хто її здійснив. Саме таких історій, можливо, нам часто не вистачає у реальному житті –неоромантизм письменника занурює нас у неіснуючу казку, у простір наших дитячих мрій і уявлень. Тому, якщо вам трохи не вистачає доброї магії у буденності, то торкніться її за допомогою цієї чудової казки.

Любий друг.jpgБагато людей помилково вважають, що зарубіжна класична література не може бути цікавою сучасному читачу через надмірну ідеалізацію головного героя. Але Жорж Дюруа, герой роману Гі де Мопассана «Любий друг» – аж ніяк не намагається бути правильним. Це хитрий авантюрист, який на шляху побудови своєї кар’єри не спиниться ні перед чим. Гарний і улесливий маніпулятор здатен підкорити серце будь-якої жінки – чи може завершитись такий путь успіхом?

По кому подзвін.jpgІ наостанок варто згадати одного з найвідоміших письменників двадцятого століття – Ернеста Гемінґвея і його проблематичний роман «По кому подзвін», який він написав після трьох років приїзду в Іспанію. Ця емоційна історія висвітлює події життя підривника Роберта Джордана, якому довелося стати учасником «не своєї війни». Як і багато інших, не менш блискучих творів автора, цей роман – про війну і мир, про травми людини та про моральний обов’язок. Критики і сьогодні вважають «По кому подзвін» найвидатнішим романом про війну в літературі.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%