Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/khudozhnya-abstraktnist-dobirka-syurrealistychnykh-knyh/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Художня абстрактність: добірка сюрреалістичних книг

22.09.2020
Відгук

Сюрреалізм є напрямком у літературі двадцятого століття. Характеризується використанням алюзій і парадоксального поєднання художніх форм. Література, у якій присутні елементи сюрреалізму, є неординарною та особливою, викликає безліч несловесних асоціацій.

Сюрреалістична проза

Теплі полярні ночі.jpgЛітература сюрреалізму є не лише у доробку світових письменників, а й є у творчому доробку українських письменників. Роман Юрія Тарнавського «Теплі полярні ночі» вміщує сюрреалістичні елементи. Обдарований нестерпною жагою та безмежною уявою до невідомого, хлопчик пізнає життя в ідилічній довоєнній Польщі та жахливій Україні часів Другої Світової війни. А саме життя у романі виявляється повним чарів та тепла полярної безкінечної  ночі.

Вибрані вірші.jpgСюрреалістичні вірші Поля Елюара «Вибрані вірші» вражають різноманіттям, що кожен читач знайде у ній щось особисто для себе. У його віршах сюрреалістичного періоду є і фантазії, і галюцинації, і сни, а також прориви у підсвідоме, алкогольні й наркотичні марення. На сьогоднішній день – це єдина україномовна збірка Поля Елюара. Книга рекомендована до прочитання усім, а особливо тим, хто небайдужий та захоплюється поезією.

Сюрреалізм.jpgНайкраща книга всіх часів, праця Анни Білої «Сюрреалізм», пропонує новий погляд на сюрреалізм – один із провідних напрямів мистецтва та літератури двадцятого століття. У межах сюрреалістичного руху, дослідниця розглядає його теоретичні засади та становлення, визначає основні напрямки і положення, розкриває суть цього культурного та естетичного феномену в зіставленні різних підтечій, течій та шкіл. Книга розглядає вплив сюрреалізму на розвиток української, а також світової літератури та мистецтва, а також знайомить нас із сюрреалістичними осередками.

Перевтілення. Збірка вибранних творів.jpgНайкраща художня книга всіх часів «Перевтілення. Збірка вибраних творів» Франца Кафки, розповідає про весь біль та відчай людини, яка стала тарганом з невідомих нікому причин. Головний герой Грегор Замза не розмовляє, але досить добре все чує, що про нього говорять його рідні та близькі, як вони бояться, що скаже оточення та що його побачать сусіди. Але при цьому нікому з них зовсім не цікаво, як себе почуває головний герой, як він страждає та про що думає. Книга говорить про те, що в більшості випадків справжнє ставлення до себе ми дізнаємося лише змінивши подобу.

Anno Афини.jpgКласичні романи про любов сюрреалістичного напрямку поступаються поезії Василя Герасим’юка. Його збірка «Anno Афини» – надзвичайне видання, до якого увійшли найновіші поезії поета, а також вибрані поеми та вірші з усіх його збірок. Книга має якісне оформлення. Це темно-синій, майже чорний, колір обкладинки, який нагадує полотно забарвлене афинами. Видання представляє особистість непересічного автора, який є для багатьох поетом землі, яка була і буде, доки хтось говорить про неї так, ніби творить музику.


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Знижки до -40%