Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/khudozhni-knyhy-pro-pravo-vyboru-svobodu-ta-rukh-upered/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Художні книги про право вибору, свободу та рух уперед

17.06.2020
Відгук

Всім нам щоденно доводиться робити вибір. Неважливо, наскільки він великий чи маленький, наш мозок обдумує всі «за» та «проти». Добре, коли ви не можете обрати печиво в супермаркеті. Але набагато серйозніше, коли від вашого вибору, сили волі залежить ваша доля та майбутнє існування. Ми зібрали 5 книжок, які покликані продемонструвати, що не тільки в нашому житті є подібні проблеми.

Книги про життєвий вибір

У злиднях Парижа і Лондона.jpg«У злиднях Парижа і Лондона» Дж. Орвелл. Вид-во Жупанського
Ця книжка про внутрішню свободу є для Джорджа Орвелла автобіографічною. Всі події (чи майже всі), що він описує у книзі, відбувалися із ним насправді у його не найкращі часи. Робота на брудній кухні, на кілька днів один шмат хліба, спання разом із іншими безхатченками – все це дуже яскраво змальовано і детально описано. Такі історії надихають та дарують відчуття життя.

Бійцівський клуб.jpg«Бійцівський клуб» Ч. Поланік. Клуб Сімейного Дозвілля
Книжка про свободу вибору. Коли наш найскладніший вибір – це колір крісла з новинок меблевого магазину, то ми самі можемо підвести себе до наступного вибору: а чи варто взагалі жити таким життям? Легендарний роман Чака Поланіка демонструє всі проґалини суспільства споживання, коли ми забуваємо про свої природні інстинкти і переконуємо себе, що вони не є важливими. Коли важливе саме збереження життя та психіки, чи буде важливий фасон сорочки?

Джейн Ейр. Золота полиця.jpeg«Джейн Ейр» Ш. Бронте. (тут може бути багато вид-в ☺)
Надихаючу класичну книжку написала Шарлотта Бронте. Джейн завжди боролася. Боролася за своє життя та щастя – в цьому і є її сила. Це – одна з найкращих книжок про елегантність та, одночасно, відчайдушність і рішучість. Дії Джейн для її сучасників могли здатися божевільними і дивними, однак це не зупиняло героїню йти назустріч своїй долі.

Танець недоумка.jpg«Танець недоумка» І. Павлюк. Видавництво Старого Лева
Це приклад якісної фантастичної вітчизняної літератури. Головний герой, космічний біолог Гіль, має прийняти важке рішення – чи летіти на далеку і незнайому в планету в експедицію, яка може виявитися наднебезпечною? До цього рішення його підштовхує жахливе фінансове становище та проблеми у родині, але очевидно, страх давить з іншої сторони. Незважаючи на доволі не маленький обсяг (677 сторінок!), книжка читається на одному диханні, а точніше – видиху. Бо свій подих ви затамували ще на самому початку, а в кінці - на вас чекає несподіванка. Але, щоб не видати нічого надсекретного, перейдемо до наступної книжки.

Сліди на дорозі.jpg«Сліди на дорозі» В. Ананьєв (тут уважно: нам постачає вид-во Наш Формат, але це – самвидав, по суті).
Ця книжка – не проста. Вона жива. І мова навіть не про qr-коди, яких багато по всій книжці, а про справжність ситуацій, слів, емоцій, відчуттів. «Світ - дуже жорстоке, страшне і холодне місце. Але він стає ще страшнішим, якщо ми самотні. Якщо нам нема з ким розділити цей страх», - пише автор у своїй автобіографічній книжці, і коли ви тримаєте її в руках, то розумієте, що з вами страх перед долею, війною та смертю вже розділили, бо ви маєте змогу читати і боятися трошечки менше.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image