Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/istorychni-knyhy-pro-naslidky-bezvidpovidalnosti/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Історичні книги про наслідки безвідповідальності

25.08.2020
Відгук

Якщо ви цікавилися історичним досвідом держав, то напевно звернули увагу на те, що їхній розквіт і занепад часто-густо залежить від таких категорій, як відповідальність і безвідповідальність. Про це написано багато книжок, і з деякими з них варто познайомитися.

Сучасна соціологія

Рівні серед нерівних.jpgСучасна соціологія знайшла відображення в літературі нон-фікшн, присвяченій наслідкам безвідповідальності суспільства або окремих його представників. Зверніть увагу на книгу Едварда Конарда «Рівні серед нерівних. Як добрі наміри знищують середній клас». Конард аналізує методи зміцнення середнього класу і показує, що його надто повільне зростання створює серйозні виклики для економіки. Але якщо політики з метою перерозподілу доходів роблять ставку лише на «прості» методи регулювання економіки, це ніщо інше, як популізм. Такі методі свідчать про безвідповідальність і не є ефективними.

Пройти крізь Чорнобиль.jpgСоціологічна література  присвячена різноманітним проблемам сьогодення. Так, про людську безвідповідальність йдеться у книжці Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль». Трагедію Чорнобиля автор розглядає крізь драми окремих людей на тлі професійних та соціокультурних відносин і попереджає: безвідповідальність держави та окремих можновладців може мати катастрофічні наслідки.

Насильство та суспільний порядок.jpgКниги з соціології, написані для студентів, а також політиків і бізнесменів, завжди в тренді. Серед них чільне місце посідає праця «Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії» Дуґласа Норта, Джона Волліса і Баррі Вайнґеста. Авторів цікавлять проблеми насильства, які різні суспільства вирішують по-різному: у «природних державах» його обмежують шляхом безвідповідального маніпулювання економікою; «сучасні суспільства», навпаки, створюють відкритий доступ до економіки, стимулюючи її розвиток.

Влада і насолода.jpgКниги з психології та соціології неймовірно популярні. Тому ми радимо вам прочитати книжку Андрія Маклакова «Влада і насолода». У ній з незвичного кута зору розглядаються проблеми влади і нарцисизму. Наскільки небезпечна насолода? Невже людей цікавлять лише гроші та влада? Чого прагне так звана «еліта», і чи усвідомлює вона свою відповідальність перед суспільством? Шукайте відповіді на ці питання на сторінках згаданої книжки.

чому нації занепадають.jpgКниги з соціології для початківців легко читаються, і знайти їх ви можете в Книгарні «Є». Бестселер «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства та бідності» Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона – чудовий варіант для тих, хто тільки починає знайомитися з соціологічною літературою. Чи правда, що економічний успіх країн залежить від географічних факторів та культури? «Ні», - відповідають автори і доводять, що світ робить багатшим тільки свобода. Утім, немає свободи без відповідальності, тому держави, в яких люди не відповідають за свої дії, ніколи не будуть багатими.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Знижки до -40%