Історичні книги про наслідки безвідповідальності
Якщо ви цікавилися історичним досвідом держав, то напевно звернули увагу на те, що їхній розквіт і занепад часто-густо залежить від таких категорій, як відповідальність і безвідповідальність. Про це написано багато книжок, і з деякими з них варто познайомитися.
Сучасна соціологія
Сучасна соціологія знайшла відображення в літературі нон-фікшн, присвяченій наслідкам безвідповідальності суспільства або окремих його представників. Зверніть увагу на книгу Едварда Конарда «Рівні серед нерівних. Як добрі наміри знищують середній клас». Конард аналізує методи зміцнення середнього класу і показує, що його надто повільне зростання створює серйозні виклики для економіки. Але якщо політики з метою перерозподілу доходів роблять ставку лише на «прості» методи регулювання економіки, це ніщо інше, як популізм. Такі методі свідчать про безвідповідальність і не є ефективними.
Соціологічна література присвячена різноманітним проблемам сьогодення. Так, про людську безвідповідальність йдеться у книжці Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль». Трагедію Чорнобиля автор розглядає крізь драми окремих людей на тлі професійних та соціокультурних відносин і попереджає: безвідповідальність держави та окремих можновладців може мати катастрофічні наслідки.
Книги з соціології, написані для студентів, а також політиків і бізнесменів, завжди в тренді. Серед них чільне місце посідає праця «Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії» Дуґласа Норта, Джона Волліса і Баррі Вайнґеста. Авторів цікавлять проблеми насильства, які різні суспільства вирішують по-різному: у «природних державах» його обмежують шляхом безвідповідального маніпулювання економікою; «сучасні суспільства», навпаки, створюють відкритий доступ до економіки, стимулюючи її розвиток.
Книги з психології та соціології неймовірно популярні. Тому ми радимо вам прочитати книжку Андрія Маклакова «Влада і насолода». У ній з незвичного кута зору розглядаються проблеми влади і нарцисизму. Наскільки небезпечна насолода? Невже людей цікавлять лише гроші та влада? Чого прагне так звана «еліта», і чи усвідомлює вона свою відповідальність перед суспільством? Шукайте відповіді на ці питання на сторінках згаданої книжки.
Книги з соціології для початківців легко читаються, і знайти їх ви можете в Книгарні «Є». Бестселер «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства та бідності» Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона – чудовий варіант для тих, хто тільки починає знайомитися з соціологічною літературою. Чи правда, що економічний успіх країн залежить від географічних факторів та культури? «Ні», - відповідають автори і доводять, що світ робить багатшим тільки свобода. Утім, немає свободи без відповідальності, тому держави, в яких люди не відповідають за свої дії, ніколи не будуть багатими.