Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/giperopika-knyhy-pro-nadmirnyj-kontrol-ditej-batkamy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Гіперопіка: книги про надмірний контроль дітей батьками

21.10.2020
Відгук

Твори про стосунки батьків і дітей є дуже різні за тематикою, адже і стосунки ці бувають різними й далеко не завжди безхмарними. Всі ми любимо говорити про гармонію в родині, але дуже часто замовчуємо проблеми, які слід вирішувати. Це, передусім, стосується надмірної опіки з боку батьків. Про це не завжди зручно говорити, до того ж діти бояться образити своїх близьких, але їм від цього не легше. Книги зарубіжних класиків всесторонньо торкалися цієї теми.

Хочу й буду. Прийняти себе, полюбити життя й стати щасливим.jpgКниги про батьків та дорослих дітей дуже часто підіймають ті проблеми, котрі були закладені ще змалечку. Недарма кажуть, що всі елементи нашого «Я» родом з дитинства і, на жаль, психологічні травми теж звідти. Сумно усвідомлювати, але іноді вони виникають внаслідок неправильної поведінки батьків. Саме про це йдеться в книзі психолога Михайла Лабковського «Хочу й буду. Прийняти себе, полюбити життя й стати щасливим». Вона навчає читачів, як побороти власні комплекси та безпричинні страхи. На основі багатого емпіричного досвіду автор дає цінні поради та практичні уроки.

Телефонуй мені, говори зі мною.jpgПсихологічна символістика батьків на рівні архетипів укорінена у виданні Ярослава Мельника «Телефонуй мені, говори зі мною». Проза цього письменника звертається до нашого підсвідомого, вона химерна і на перший погляд дещо незрозуміла, але чимось близька нашому внутрішньому світові.

Сяйво.jpgПроблеми батьків та дітей зачіпаються і в романі Стівена Кінга «Сяйво». Його сюжет, попри загальну фабулу жаху, вчить нас вчасно проговорювати ті моменти, які викликають протиріччя.

Братья Карамазовы. Том 1.jpgНе можна не згадати книгу Федора Достоєвського «Братья Карамазовы. Том 1». Вона належить до золотої класики світової літератури та інтерпретує відносини батьків та дітей в біблійному і консервативному ключі з нотками ніцшеанства.

Братья Карамазовы. Том 2.jpgПродовження знаменитого роману, «Братья Карамазовы. Том 2» також звертається до даної тематики. Іноді родинні стосунки екстраполюються на спілкування між дітьми в школі.

Нормальні люди.jpgПро це йдеться, зокрема, в творі Саллі Руні «Нормальні люди». Головні його герої, старшокласники, мають почуття одне до одного, але під час навчання всіляко вдають, що ледве знайомі. В подальшому їм доводиться пройти купу випробувань на шляху до самоствердження, а їх стосунки ще неодноразово перевірятимуться на міцність.

Керрі.jpgКниги про відносини з мамою можуть розповісти нам про справжній жах. А що, власне, вдієш, коли мова йде про короля жаху Стівена Кінга та його твір «Керрі»? Головна героїня книги росла зацькованою дівчинкою, з якою не хотіли дружити однокласники, а вдома тероризувала мати, схиблена на релігійному фанатизмі. Іноді такі люди в стані розпачу вдаються до суїциду, але вона вистояла – аби з часом відплатити всім своїм кривдникам.

Г'юстоне, у нас проблеми.jpgДещо ліпша ситуація в героя твору Катажини Грохолі «Г'юстоне, у нас проблеми». Його мама не є надокучливою, але, тим не менш, постійно втручається у життя 32-річного самотнього сина. Варто зазначити, втім, що подібна поведінка жінок іноді спричинена їх віковими змінами.

Про жінок за 50. Психологія вікових змін.jpgПро це свідчить і книга Наталі Підлісної «Про жінок за 50. Психологія вікових змін». Вона описує подібні ситуації з психологічної точки зору та наголошує, що до них необхідно ставитися із розумінням.

Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку.jpgКниги для батьків повинні вибудовувати взаєморозуміння в родині. В даному випадку дуже допоможе видання «Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку (а ваші діти радітимуть, якщо і ви це зробите)». Воно навчає різні покоління правильній комунікації та закликає до компромісів у родинних стосунках.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту