Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/estetyka-ponad-use-top-10-knyh-iz-harnymy-ilyustratsiyamy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Естетика понад усе: топ-10 книг із гарними ілюстраціями

11.01.2021
Відгук

Гарні книги завжди стають відмінними презентами. Вони причаровують нас і затягують всередину своїх світів. Вважається, що вибирати книгу за обкладинкою – ознака не найліпшого тону, але ж саме обкладинка першою знайомить нас із виданням! Нерідко її дизайн стає визначальним тоді, коли ми ковзаємо очима по книжкових полицях, намагаючись знайти щось цікавеньке. Обкладинка – це найкоротша анотація, котра має бути змістовною і ємкою водночас. 

Жарт.jpgІлюстровані книги відкривають нам завісу сюжету, натякають на ключові проблеми, які порушує автор, та створюють враження. Це ніби початкова нота парфуму, за якою ховається вся композиція. Так, беручи до рук видання Мілана Кундери «Жарт», ми бачимо перед собою малюнок у вигляді людської фігури, на яку нанесена мішень. Ця ілюстрація дуже тонко передає сюжет книги, оскільки її головний герой свого часу сам став мішенню для цькувань через необережний жарт. Автор ніби натякає нам, що злети й падіння життя дуже непередбачувані, а кожен наш фатальний крок можуть розглядати під мікроскопом.

Людина, що хотіла бути щасливою.jpegДуже атмосферною є й обкладинка книги «Людина, що хотіла бути щасливою» Лоран Гунель. Човен, спокійне плесо водойми, ліс і небокрай, в який відлітають птахи – вона вселяє сподівання і заспокоює. Головний герой твору шукає власне щастя, але чи можливо його знайти узагалі? Чи не ліпше навчитися віднаходити в самому собі?

Дівчина з крамнички.jpegСаме так вчиняла героїня книги Саяки Мурати «Дівчина з крамнички». Вона тривалий час жила у власному внутрішньому світі та вважалася досить дивною, однак кохання почало змінювати її характер. Ілюстрація книги унаочнює образ – досить замріяна дівчина із заплющеними очима, яка явно перебуває у своїх думках десь дуже далеко.

Дівчина, яка читала у метро.jpgЗа характером вона схожа на героїню твору «Дівчина, яка читала у метро» Фере-Флері Крістін. Та також була дивачкою і мрійницею, що уникала людей, але захоплювалася літературою. Вона зображена на обкладинці із книгою в руках на станції метро. Невловимі риси, підкреслені художником, натякають на тонку натуру героїні. Такі персонажі часто викликають підтримку в читача своєю наївністю та певною розгубленістю. Ми щиро співчуваємо їх проблемам та бажаємо швидшого вирішення.

#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ.jpgПодібною є й героїня книги Люко Дашвара «#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ». Проблеми, що звалилися на неї, нагадують цілий водоспад, але вона не покладає рук, аби їх вирішити. І до того ж, її дуже мотивує нове кохання. Ілюстрація говорить сама за себе: розгублена жіноча фігура, котра ніби стоїть на роздоріжжі, та таємничий чоловічий силует.

Хранителька таємниці.jpegНотки таємниці супроводжують і малюнок книги Кейт Мортон «Хранителька таємниці». Дівчина із захованим у квіти обличчям притуляє палець до губ, ніби натякаючи на ті секрети, про які не варто говорити вголос. І не дивно, коли мова іде про героїню, мати якої стала учасницею загадкового вбивства!

Характерник.jpgКниги з гарними ілюстраціями для дорослих завжди притягують нашу увагу. Не можна не згадати видання Василя Шкляра «Характерник» та «Спів Божої пташки». Перша присвячена періоду козацтва, друга – Чорнобильській трагедії. Особливий український колорит їх ілюстрацій повністю передає зміст. Твори Шкляра – це топ-книги прози.

Я бачу, вас цікавить пітьма.jpegНерідко вони описують воістину моторошні картини – так само, як і видання «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка. Його ілюстрація точно характеризує сюжет справжнього трилера.

тореадори з васюківки.jpgКниги з ілюстраціями для дітей є справжньою знахідкою для своєї цільової аудиторії. В даному контексті варто згадати видання Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». На обкладинці книги у формі колажу зображені головні герої під час свого тореадорського поєдинку з коровою. Впевнені, що ця ілюстрація завжди притягує читачів.


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%