Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dyvni-metamororfozy-knyhy-pro-peretvorennya-holovnoho-heroya-u-tvarynu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Дивні метаморорфози: книги про перетворення головного героя у тварину

07.08.2020
Відгук

Іноді нам хочеться на якийсь час побути іншою людиною. А може, і не тільки людиною – подивившись на своїх безтурботних домашніх тварин, виникає бажання на день перетворитись на кішку і відпочити від буденних справ. Але давайте сьогодні згадаємо про героїв книжок, які вміють перевтілюватися не для відпочинку, а для подвигів.

Герої літературних творів

Аркан вовків.jpg«Аркан вовків» Павла Дерев’янка – то самий приклад україномовного фентезі, за яке не соромно і яке можна зарахувати до списку кращих у сучасній літературі. Тут йдеться мова про справжніх характерників – людей, що вміють перетворюватися на вовків для захисту нашої держави. Самі події відбуваються у 1845 році, в альтернативному варіанті історії, де держава Хмельницького вистояла. Тут правлять гетьмани, двопалатний парламент, серед людей живуть відьми, а також існує особливий Сірий Орден, лицарі якого володіють потойбічними силами. Головні герої – ще молоді юнаки, які нещодавно вступили на так звану «вовчу стежку». Що ж насправді відбувається в країні та як далеко їм доведеться зайти?

Перетворення.jpg«Перетворення» Франца Кафки – визнаний класичний твір, а Ґреґор Замза входить до числа знаменитих персонажів книг з долею, якій не позаздриш. Одного разу герой, молодий комівояжер, цілковито відданій роботі та кар’єрі, виявляє, що перетворився на велетенську комаху. Тепер його життя змінилося і ні про яку роботу не може йти і мови. Що ж тепер робити йому та його родині, яку він повністю забезпечував? Як і у всіх творах Франца Кафки, у світі «Перетворення» реальність химерно переплітається з абсурдністю людського існування, залишаючи після себе гіркий після післясмак.

мандрівний замок хаула.jpgА насправді добрих літературних героїв можна зустріти у «Мандрівному замку Хаула» Діани Вінн Джонс, хоча з самого початку вони такими не здаються. По мотивам цієї книжки існує знаменитий мультфільм Хаяо Міядзакі. Проте в самій книжці історія розгортається трохи інакше – тут ви зустрінете цілий світ зі своїми правилами та законами, а доля головних героїв виявиться не такою однозначною, як у мультфільмі. Софі, головну героїню, зла відьма перетворює на бабусю. Їй доведеться знайти замок чарівника Хаула, укласти угоду з вогняним демоном та стати учасницею багатьох неймовірних пригод. Можливо, їй навіть вдасться допомогти самому Хаулу, про якого ходять суперечливі плітки? 

ритуал.jpgІ хоча сучасна зарубіжна класика багата на книжки про дивовижні метаморфози, хочемо запропонувати ще одну історію від відомих українських авторів. «Ритуал» Марини та Сергія Дяченків – це особлива і доволі нетипова переробка всім відомої казки про дракона та принцесу. Що, як принцеса – нечемна і зовсім не звичайна особа? Що, як дракон вміє перетворюватись на людину і вже давно втомився від своїх специфічних обов’язків? Як може повернутися історія в такому випадку? Цей роман визнано одним з найсильніших від талановитої подружньої пари Дяченків.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня сім'ї

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%