Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dyuzhyna-knyzhok-pro-podorozhi-v-chasi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Дюжина книжок про подорожі в часі

29.04.2021
Відгук

Книги про петлю часу викликають у читачів цілий спектр емоцій – від зацікавлення й до шоку, від здивування до захвату. Хто з нас не мріяв би побувати в минулому чи хоча б краєм ока побачити майбутнє? Безперечно, така тематика – потужний матеріал для діяльності письменників-фантастів. Їхні твори неодноразово перекладали на різні мови й екранізували. Напевно, тому, що найкраще фентезі – книги, які дають змогу розірвати хронологічну лінійність і побувати в різних темпоральних пластах. 

Патруль часу.jpgКниги про час і простір давно увійшли до списку світових бестселерів. Так, видання Пола Андерсона «Патруль часу» розповідає про справжню спецслужбу, яка охороняє лінійність темпорального простору й намагається вберегти людство від втручання в його хронологічний складник. Часових проблем торкається і Рей Бредбері.

Ніч перед кінцем світу.jpgЙого оповідання «Гуркіт грому» зі збірки «Ніч перед кінцем світу» розповідає про славнозвісний «ефект метелика» — і це не просто оповідь, а демонстрація на конкретних прикладах.

Академія парасоля 1.pngПодорожі в часі відбуваються і з героями книги «Академія «Парасоля». Книга 1. Апокаліптична сюїта». Це діти з надзвичайними здібностями, які постійно потрапляють в найрізноманітніші химерні ситуації й уперто намагаються врятувати світ.

Академія парасоля 2.pngПродовжує цю тему видання «Академія «Парасоля». Книга 2. Даллас».

Артеміс Фаул. Парадокс часу. Книга 6.jpgПодорож у часі з метою порятувати хвору матір здійснює герой твору Йона Колфера «Артеміс Фаул. Парадокс часу. Книга 6». Досвідчений авантюрист, який, здавалося б, може вийти цілим із будь-якого випробування. Та чи зможе цей персонаж пережити часові колізії?

Машина часу.jpgЗбірка «Машина часу» Герберта Веллса – це давно визнана класика наукової фантастики. Вона поєднує дуже сміливі для свого часу роздуми про технічний прогрес із яскравими рисами соціальної антиутопії. Немає сумніву, що Веллс – справжній патріарх цього напрямку фантастики.

11.22.63.jpgУтім, коли говорити про подорожі в часі, то варто згадати, що їх не оминає й «король жахів» Стівен Кінг. Його роман «11.22.63» розповідає про вбивство американського президента Джона Кеннеді та про спробу завдяки хронологічним операціям змінити хід цих подій.

Стрілець.jpgПроблематики часових подорожей Кінг торкається й у творі «Стрілець».

Дружина мандрівника в часі.jpgЛюбовні романи про подорожі в часі – це передусім твір «Дружина мандрівника в часі» Одрі Ніффенеггера. Він описує кохання, що випробовуватиметься на міцність темпоральними мандрівками. Сильні почуття й драматизм твору не можуть не розчулити читачів.

Смарагдова книга.jpgПодорожі в часі в літературі охоплюють цілий спектр жанрів. Це не лише наукова фантастика, а й фентезі. Зокрема, «Смарагдова книга» Керстін Гір. Це видання — типове підліткове фентезі й дуже сподобається своїй цільовій аудиторії.

Открытие ведьм.jpgЧимось схожий контекст має книжка Дебори Харкнесс «Открытие ведьм». Стародавні відьмацькі роди, загадкові літописи з алхімічними формулами, магічні книги і, звісно, подорожі в часі.

Дверь в лето.jpegОднак, нерідко фантастичні твори описують темпоральні мандрівки як пошук певного ідеального місця проживання, що здебільшого й розташоване поза часом та простором. Саме так, як у книжці Роберта Хайнлайна «Дверь в лето».


Читайте також:

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 08.05.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%